• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Te niezwykłe fotografie z kalendarza pojawią się na placu Bohaterów

26 stycznia 2021r.

Od 28 stycznia na placu Bohaterów, przez kilka kolejnych dni, będzie można oglądać wystawę fotograficzną „12 plag współczesności” przygotowaną przez grupę fotograficzną AKFA działającą przy galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

-Niestety na razie, z powodu panujących obostrzeń, zaplanowana wystawa w Galerii OKNO nie może się odbyć. Dlatego póki co zapraszamy na wystawę w przestrzeni miejskiej – mówi Anna Panek-Kusz, kurator galerii OKNO. Zdradza, że prezentowane zdjęcia to artystycznie zobrazowane problemy współczesnego świata i zagrożenia wynikające z nieprzemyślanych działań człowieka, wykonane w stylistyce fotografii inscenizowanej. Powstawały w studio fotograficznym przy użyciu tylko białych materiałów i rekwizytów. Najczęściej były to różnego rodzaju białe papiery, bo np. inaczej odbija światło papier kredowy, a jeszcze inaczej transparentna kalka techniczna.

– Całości dopełnia odpowiednio kreowane światło, użyta głębia ostrości i ogólny koncept, pomysł na zdjęcie. A ten wymaga od widza chwili refleksji i zastanowienia. To forma zagadki, która po chwili staje się przygodą w odgadywanie znaczeń, symboli i w konsekwencji tematyki prezentowanej fotografii – mówi A. Panek-Kusz. I apeluje: – Dbajmy o nas i naszą planetę. Wspólnie, niekiedy z pozoru małymi czynami, gestami możemy naprawdę wiele zdziałać.

Fotografie, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy, ozdobiły tegoroczny kalendarz Galerii OKNO. Ostatnie sztuki są jeszcze dostępne w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury za dowolny datek na Hospicjum Domowe Św. Wincentego a Paulo w Słubicach.

Zobaczcie jak powstawały te niezwykłe fotografie…