• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Takiego miejsca dla dzieci ze świecą szukać!

25 września 2020r.

-Świetnie wyposażone sale do terapii, aneks kuchenny, sala konferencyjna, część sanitarna i administracyjna – gmina tworzy właśnie supernowoczesną świetlicę socjoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży.

– Podjąłem decyzję, żeby należące do gminy pomieszczenia,  w budynku na os. Świerkowym,  przeznaczyć na miejsce, gdzie dzieci, wymagające pomocy, znajdą wsparcie terapeutów i opiekunów – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim Urzędzie Miejskim (będzie koordynowało pracę świetlicy), wyjaśnia, że prowadzone tam będą różnorodne zajęcia wychowawcze, terapeutyczne i artystyczne, które będą wspomagać rodziców w rozwiązywaniu indywidualnych problemów ich dzieci.

W planach jest stworzenie różnych grup wiekowych. Z każdą będzie pracować 2-3 opiekunów .  Świetlica zajmie powierzchnię ok. 380 mkw i będzie jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce. 

Prace już się rozpoczęły. 900 tys. zł na tę inwestycję pochodzi z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. 

Firma Eurokop Invest, która wygrała przetarg, ma zrealizować inwestycję „pod klucz” do końca tego roku, wraz z kompleksowym wyposażeniem wszystkich pomieszczeń, które mają być dostosowane także do potrzeb  osób niepełnosprawnych. – To będzie bardzo nowoczesna świetlica, o bardzo ładnym wystroju, pomieszczenia będą klimatyzowane, wykonawca zastosuje też nowoczesny system sterowania m.in. roletami czy urządzeniami audiowizualnymi – opowiada burmistrz. – Myślę, że standard tej świetlicy będzie naprawdę wysoki – podkreśla.

Jak wyglądać będą wnętrza, można zobaczyć na wizualizacji.