• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Dzieci

Szkoła Podstawowa nr 3 stawia na nowe technologie

13 marca 2023r.

Drukarka 3D, robot edukacyjny Codey Rocky, dron DJI Ryze Tello do nauki dla początkujących czy teleskop – Laboratoria Przyszłości w SP nr 3 zapowiadają się obiecująco!

Wyposażenie pracowni Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach im. Stefana Czarnieckiego, w której odbywają się Laboratoria Przyszłości, robi ogromne wrażenie. Oprócz wspomnianych już urządzeń, szkoła dysponuje także takimi sprzętami, jak  Krypton 8 v.2 – zestaw, który umożliwia stworzenie nawet 50 różnych robotów, Sensor Kit – mikrokontroler z 37 czujnikami i modułami, gimbal, czyli stabilizator kamery, wiertarka stołowa, kilka maszyn do szycia czy hafciarka. W sali znajduje się także zestaw do prasowania, a także materiały do robótek ręcznych. 

– Sprzęt, który mamy w naszej szkole, będzie wprowadzał dzieci w świat robotyki i programowania, da im możliwość obcowania z nowymi technologiami, wsparcia ich kreatywności i logicznego myślenia. Nasze zajęcia w zasadzie dopiero się rozkręcają. Obecnie kończymy z dziewczynkami robić torby na ramię, dzieci korzystają teraz z maszyn do szycia i z hafciarki – w prosty sposób mogą zaprogramować wyszycie własnego imienia lub wybranego wzoru, uczą się też podstaw szycia. Jaki będzie nasz kolejny projekt? Zobaczymy – mówi Tadeusz Dereń, wicedyrektor szkoły i prowadzący Laboratoria Przyszłości.

Choć sala, w której odbywają się obecnie zajęcia, jest mała, to sprzęt, który znajduje się w niej, daje wiele możliwości – stwarza warunki do prowadzenia ciekawych zajęć i angażuje dzieci do pracy twórczej. Część urządzeń dostępnych w szkole może zapoznać uczniów z takimi technologiami, z którymi najpewniej nie mają do czynienia w domu, a które mogą rozwijać ich pasje czy umiejętności szczególnie przydatne w późniejszym czasie, np. na dalszym etapie edukacji, przy wyborze studiów lub zawodu dla siebie. To świetny sposób do rozwijania w dzieciach ciekawości świata i taki też był zamysł Ministerstwa Edukacji i Nauki współpracującego z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – inicjatorów projektu Laboratoria Przyszłości.

Z ciekawością będziemy śledzić rozwój zajęć odbywających się w ramach Laboratoriów Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach i trzymamy kciuki za wspólne sukcesy edukacyjne – zarówno prowadzących zajęcia, jak i uczniów!