• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki wspierają kreatywne dzieci

16 grudnia 2022r.

Zajęcia, które odbywają się w ramach Laboratoriów Przyszłości, rozwijają nie tylko kreatywność dzieci, ale też ich sprawność manualną, w tym koordynację wzrokowo-ruchową. Odciągają też uczniów od telefonów komórkowych – mówi Monika Kołoszyc, prowadząca warsztaty w SP nr 2.

Laboratoria Przyszłości są inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki współpracującego z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której prowadzone są ciekawe zajęcia, wspierające rozwój zainteresowań uczniów i ich talentów, angażujące do pracy twórczej. Serią wpisów przedstawiających prowadzenie laboratoriów w poszczególnych szkołach, chcemy pokazać, że gmina Słubice bierze czynny udział w tym przedsięwzięciu.

W ostatnim czasie odwiedziliśmy panią Monikę Kołoszyc oraz jej podopiecznych ze Szkoły Podstawowej nr 2.

– Uczniowie naprawdę chcą tu przychodzić. Mamy fajną grupę, która lubi ze sobą przebywać. Dzieci siadają często przy jednym stole, pomagają sobie wzajemnie, rozmawiają, zajmują się tym, co je interesuje. Tworzymy różne prace, które staramy się wystawiać na konkursach artystycznych. Do tej pory wyszywaliśmy flagi Polski i robiliśmy jesienne jeżyki, które były dla nas ciekawym wyzwaniem. Teraz uczymy się nowych haftów, zrobiliśmy aniołki i ozdoby świąteczne, które wystawialiśmy na licytacji na nowy sztandar szkoły. Atmosfera jest swobodna i dzieci to czują, dlatego też m.in. chętnie tu przychodzą. Nasza grupa składa się z 13 osób z klas 4-8. Spotykamy się dwa razy w tygodniu – mówi Monika Kołoszyc, prowadząca Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki.

– W domu też wyszywam, głównie z babcią. Robię szaliki, poduszki, różne rzeczy. Podoba mi się – dodaje jedna z uczennic. 

– Chcielibyśmy kontynuować te zajęcia także w przyszłym roku, bo mamy jeszcze dużo pomysłów – mówi na koniec spotkania Monika Kołoszyc.

Cieszymy się z tego, że forma prowadzenia warsztatów w ramach Laboratoriów Przyszłości podoba się uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach i życzymy Wam realizacji jeszcze wielu ciekawych projektów!