• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Szkoła Podstawowa nr 2 będzie miała nowy sztandar! Sukces sobotniej zbiórki

5 grudnia 2022r.

Choć zbiórka pieniędzy na zakup sztandaru jest dla szkoły dużym wyzwaniem, uczestnicy aukcji, które miały miejsce 3 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach, podołali mu bez problemu, wykazując się dużą hojnością.

Sztandar jest jednym z najważniejszych symboli każdej placówki oświatowej – nawiązuje do jej tradycji, jest wyrazem szacunku do wartości, które przekazuje, wzbudza postawę patriotyczną i jednoczy wiele pokoleń wychowanków. Jest też obecny w czasie najważniejszych uroczystości lokalnych. To jeden z podstawowych elementów reprezentacyjnych szkoły, dlatego jego wygląd powinien wzbudzać zachwyt i uznanie.

Sztandar Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słubicach niestety stracił swoje walory estetyczne z powodu sporego wieku, dlatego dyrektor tej placówki, Katarzyna Leśniak-Werwińska, wraz z radą rodziców i rodzicami uczniów, zaangażowali się w organizację aukcji, której celem była zbiórka środków na nowy sztandar.

3 grudnia na hali sportowej szkoły można było wylicytować m.in. bilety do kina, pakiety na zabiegi kosmetyczne, pobyty w hotelach i liczne gadżety przekazane na tę okazję. Cała kwota zebrana podczas licytacji zostanie przekazana na zakup sztandaru i… nie tylko!

– Jesteśmy mile zaskoczeni i bardzo zadowoleni. Wynik aukcji przerósł nasze oczekiwania. Zebraliśmy 12 185 zł i 30 gr oraz 19 euro – tyle pieniędzy trafiło do naszej skarbonki. Dzięki tym środkom kupimy nie tylko sztandar, ale wystarczy nam także na szarfy i rękawiczki. Będziemy mogli odświeżyć wygląd całego pocztu sztandarowego – dowiadujemy się w sekretariacie szkoły.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Fundacji Grupy Pomagamy. Wzięli w nim udział także przedstawiciele władz lokalnych, w tym burmistrz Mariusz Olejniczak i Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński. Gmina Słubice dorzuciła do grona przedmiotów wystawionych na aukcję własną cegiełkę – wejściówki do kina w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Cieszymy się, że sobotnia zbiórka pieniędzy zakończyła się tak spektakularnym sukcesem i gratulujemy osiągniętych wyników!