• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Stypendysta gminy z mistrzowskim tytułem!

1 grudnia 2022r.

Pochodzący z Golic Adrian Gasiewicz, razem z zespołem Mazowsze Warszawa, wywalczył tytuł mistrza Polski w siatkówce niesłyszących. Otrzymał też nagrodę dla najlepszego rozgrywającego.


– Wielkie gratulacje! – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak i przypomina, że siatkarz jest w gronie sportowców z naszej gminy, którzy otrzymują stypendium Burmistrza Słubic.
– Od wielu lat Rada Miejska w Słubicach przyznaje nagrody i stypendia Burmistrza Słubic, w ramach Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży. Cieszymy się z każdego kolejnego sukcesu naszych stypendystów – mówi burmistrz.

Radości nie kryje Anna Gasiewicz, mama Adriana, na co dzień pracownica Urzędu Miejskiego w Słubicach. Sukcesów syna upatruje w jego charakterze. – Mimo, że bardzo słabo słyszy uważał zawsze, że to go w niczym nie eliminuje. Od podstawówki grał w siatkówkę, bo to była jego pasja i bardzo się w tym spełnia. A my, jako rodzina, zawsze go wspieramy – mówi Anna Gasiewicz. Nie dziwi więc, że każdy sukces Adrian dedykuje rodzicom oraz żonie i synkowi.

Jak mówi jego mama, syn to nie tylko zawodnik, ale też trener. Szkoleniem innych zajął się po studiach na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. – Jesteśmy z niego bardzo dumni – podkreśla Anna Gasiewicz.

Mistrzostwa Polski w siatkówce niesłyszących odbyły się w końcówce listopada w Lublinie. Drużyna Mazowsze Warszawa, w barwach której gra mieszkaniec naszej gminy, zdobyła tytuł mistrza Polski po raz piąty z rzędu.

Wśród największych sukcesów siatkarskich Adriana jest też udział w XXIV Letnich Igrzyskach Głuchych w Brazylii. Przed nim mistrzostwa Europy w Turcji, na które, w lipcu przyszłego roku, jedzie z reprezentacją Polski.
Już dziś trzymamy kciuki i serdecznie gratulujemy wygrania mistrzostw Polski!