• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Straż Miejska przypomina o aktualnie przeprowadzanych kontrolach wywozów nieczystości płynnych

28 lutego 2023r.

Uprzejmie prosimy mieszkańców Golic, Drzecina, Pławidła I Nowego Lubusza o przygotowanie umów i rachunków za wywóz odpadów z szamb oraz z ekologicznych oczyszczalni ścieków.

Po nowelizacji przepisów m.in. Prawa wodnego, gminy są zobowiązane do przeprowadzania kontroli szamb i przydomowych oczyszczalni – sprawdzają, czy mieszkańcy opróżniają szamba zgodnie z przepisami i czy mają podpisane umowy ze służbami wywożącymi nieczystości.

W gminie Słubice kontrole przeprowadza Straż Miejska. Są one podzielone na dwie części i przeprowadzane są co roku na zmianę – jedna obejmuje miejscowości położone na północ od Słubic, druga na południe i na zachód.

Kontrole odprowadzania nieczystości płynnych są obowiązkowe w gminach od stycznia 2022 roku. Kara za utylizowanie ich bez uprawnień uregulowana jest w ustawie z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, i może wynieść do 5000 złotych.