• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Straż Miejska apeluje: – Korzystajmy z fajerwerków z głową!

24 listopada 2022r.

Jak bezpiecznie korzystać z fajerwerków? Co trzeba wiedzieć zanim się je kupi, gdzie nie należy odpalać fajerwerków? – między innymi na te pytania można znaleźć odpowiedzi w biuletynie przygotowanym przez strażników miejskich.

Co warto wiedzieć?

Petardy i sztuczne ognie dopuszczone do sprzedaży powinny posiadać instrukcję obsługi w języku polskim i nazwę producenta. Bardzo ważne jest też ich oznakowanie. Dopuszczalne do nabycia są fajerwerki oznaczone Klasą I lub BAM-PI oraz Klasą II lub BAM-PII. Poważne niebezpieczeństwo stanowią środki pirotechniczne oznaczone jako Klasa III lub Klasa T1.

Zgodnie z przepisami obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18! O takich przypadkach należy informować Straż Miejską lub policję.

Fajerwerków nie wolno odpalać z ręki, na balkonie, z okna lub z dachu pokrytego papą. Najlepiej wybrać równą powierzchnię np. balkon czy asfalt, i odpalać je w taki sposób, żeby petardy się nie przewróciły. Nie wolno też rozbierać fajerwerków, podchodzić do tych, które nie wystrzeliły i ponownie próbować je odpalać.

Więcej na temat zasad korzystania z fajerwerków w załączonej broszurze przygotowanej przez Straż Miejską w Słubicach.

Fot. Pixabay

Załączniki