• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Stara szkoła w Kunowicach do rozbiórki, obok stanie nowa

8 kwietnia 2021r.

To historyczny moment w dziejach słubickiej oświaty. Rozpoczęła się właśnie rozbiórka przedwojennego budynku, w którym przez dziesięciolecia uczyły się dzieci z Kunowic. Obok gmina buduje nowoczesną szkołę, której próg uczniowie przestąpią już w nowym roku szkolnym.

Burmistrz Mariusz Olejniczak mówi, że czekał na ten moment z wielką niecierpliwością obawiając się, czy pandemia nie pokrzyżuje planów gminy. – Na szczęście tak się nie stało i wykonawca, zgodnie z harmonogramem,rozpoczął właśnie prace budowlane – informuje burmistrz.

Na pierwszy ogień idzie rozbiórka istniejącego budynku szkoły oraz demontaż placu zabaw i terenów utwardzonych. Ten etap ma potrwać około 3 tygodni. Następnie rozpoczną się roboty związane z przygotowaniem stop fundamentowych pod nowy budynek szkoły. Jest ona budowana w nowej technologii, modułowej.

Jest to pierwsza inwestycja realizowana tą metodą przez gminę Słubice i najprawdopodobniej pierwsza tego typu w regionie przygranicznym. Konstrukcja budynku (czyli gotowe moduły) powstają obecnie na terenie zakładu produkcyjnego wykonawcy. Następnie zostaną przywiezione specjalnym ładunkiem na teren budowy w Kunowicach i tam będą montowane i łączone.

Dodatkowo na terenie już samej inwestycji wykonywane będą prace wykończeniowe związane z elewacją budynku oraz prace wewnątrz szkoły.

Szkoła w Kunowicach będzie dwukondygnacyjnym budynkiem dla uczniów od zerówki do 8 klasy. Znajdować się tu też będzie punkt przedszkolny i kuchnia cateringowa.

Budynek został zaprojektowany jako prostokątna bryła w kształcie zbliżonym do litery L, połączona istniejącym łącznikiem ze szkolną halą sportową, tworząc układ budynków w kształcie litery U z wewnętrznym patio pomiędzy szkołą a halą.

Wykonawcą jest firma MW Technik z Michałowic. Na realizację inwestycji gmina przeznaczyła 12 mln zł. Ma być ona gotowa do 31 lipca 2021 roku.