• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Sprawcy tego bałaganu nie zostaną bezkarni!

12 października 2020r.

Straż Miejska ustaliła czterech potencjalnych sprawców zaśmiecenia terenu przy wiatach na os. Słowiańskim. Jeden z nich został już ukarany wysokim mandatem.

W ubiegłym tygodniu, przy wiatach śmietnikowych na os. Słowiańskim, leżały sterty odpadów komunalnych. – W wyniku przeprowadzonego postępowania ustaliśmy czterech potencjalnych sprawców– mówi komendant Straży Miejskiej Wiesław Zackiewicz. Dodaje, że zaśmiecanie miasta to wykroczenie zagrożone grzywną do 500 zł. – Wysłaliśmy wezwania do stawienia się w siedzibie Straży Miejskiej do wszystkich osób, które podejrzewamy, celem złożenia wyjaśnień. Jedna z tych osób już się do nas zgłosiła, przyznała się do zostawienia śmieci poza wiatą  i przyjęła mandat – mówi komendant.

Dodaje, że na tego sytuacje strażnicy będą reagować natychmiast i nakładać na sprawców wysokie mandaty. – Ponadto w tych miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zaśmiecania terenu gminy, jeszcze częściej niż dotychczas będziemy zawieszać kamery pułapki – mówi.  

Burmistrz Mariusz Olejniczak zapowiada, że gmina przymierza się do nowego monitoringu miejskiego, co pozwoli monitorować tereny wokół większości wiat śmietnikowych. – Będziemy wyciągać konsekwencje wobec osób, które zaśmiecają miasto, bo najwidoczniej innej drogi nie ma – podkreśla.

Tak wyglądał w ubiegłym tygodniu teren przy wiatach na os. Słowiańskim. Jak wynika z ustaleń Straży Miejskiej śmieci zostawiły tam osoby mieszkające na tym osiedlu i sąsiednich ulicach.