• Lato kulturalne w Dwumieście Gmina
  To już w najbliższy weekend rozpoczynamy Miejskie Święto Hanzy!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wiele powodów do radości. Burmistrz dostał wotum zaufania od radnych i absolutorium
  Czytaj więcej
 • Festiwal piosenki w Gmina
  Ale nam się pięknie rozśpiewała “Jarzębinka”
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wszystkiego najlepszego kochane dzieci!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Superwiadomość! Dostaniemy prawie 15 mln zł na gminne inwestycje!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Jak ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania uchodźców.
  Czytaj więcej
 • Otwarciue sali przy SP3 Gmina
  Uczniowie” trójki” zachwyceni nową salą sportową!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wielka radość. Gmina zdobyła ponad 2,2 mln zł na remont ul. Kopernika!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Gmina buduje kolejną ścieżkę rowerową i drogę
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kopernika Gmina
  Rozpoczynamy przebudowę ulicy Kopernika. Umowa podpisana!
  Czytaj więcej
 • Bez kategorii
  Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na modernizację parku przy al. Niepodległości Gmina
  Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina
  Czytaj więcej
 • Dwumiasto “odpala” iluminację mostu
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie
  Czytaj więcej
Gmina

Specjaliści udzielą wsparcia ofiarom przemocy

3 sierpnia 2020r.

Gmina Słubice dostała 12 tys. zł dofinansowania do projektu, w ramach którego udzieli wsparcia ofiarom przemocy w rodzinie. Dzięki pracy z psychologiem, prawnikiem i mediatorem nauczą się, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach i do kogo udać się po pomoc.

– Terapia będzie polegała na diagnozie problemu, stworzeniu i wprowadzaniu planu bezpieczeństwa, pracy nad skutkami przemocy, psychoedukacji na temat myśli, emocji i ich wpływu na zachowanie. Będziemy też uczyć jak radzić sobie z emocjami, skutkami traumy, pokażemy jak redukować stres – mówi Sabina Matkowska, kierowniczka Biura spraw społecznych w słubickim Urzędzie Miejskim. Dodaje, że pomoc prawna ukierunkowana będzie na diagnozę sytuacji prawnej, możliwości zwrócenia się o pomoc do odpowiedniej instytucji, policji, Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Ponadto osoby objęte projektem otrzymają pomoc w napisaniu wniosków do sądu, a pomoc mediatora i prawnika umożliwi skrócenie drogi sądowej w przypadku spraw opieki nad dziećmi, spraw majątkowych a także zdiagnozowanie sytuacji rodzinnej pod kątem rozróżnienia konfliktu od przemocy.

– Planujemy także uruchomienie grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie, która będzie służyła podtrzymywaniu nabytych w drodze terapii umiejętności, by dzięki grupie na nowo kształtować swoje życie z większym wsparciem społecznym, instytucjonalnym, rodzinnym, przyjacielskim – mówi S. Matkowska.-  Zainicjowanie działalności grupy wsparcia będzie innowacyjnym przedsięwzięciem realizowanym na teranie gminy. Spotkania będą odbywały się na terenie Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, w którym mieści się Punkt Informacyjno- Konsultacyjny.  Grupę wsparcia będzie moderował zatrudniony doświadczony specjalista, żeby  wyjaśnić znaczenie wsparcia grupowego, zachęcić do udziału i odpowiednio kierować procesem zmian zachodzących w uczestnikach – dodaje.

Osoby zainteresowane udziałem w proponowanych formach wsparcie proszone są o kontakt z Kierowniczką Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach Panią Moniką Cichecki pod numerem telefonu: 957582394 lub Kierowniczką Biura spraw społecznych Sabina Matkowską pod numerem telefonu: 957372008.

Dofinansowanie do projektu Gmina Słubice dostała, w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” ,  z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Fot. Pixabay