• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Słubiczanie zanieśli frankfurtczykom Betlejemskie Światło Pokoju

22 grudnia 2022r.

Most łączący nasze miasta kolejny raz stał się miejscem przekazania sąsiadom zza Odry symbolu, który w tym roku, w obliczu wojny w Ukrainie, nabrał jeszcze mocniejszego przekazu.

To już wieloletnia tradycja, że tuż przed Bożym Narodzeniem słubiccy harcerze przywożą do miasta Betlejemskie Światło Pokoju, które pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku, odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Tym płomieniem, który jest znakiem pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami, dzielą się, w okresie przedświątecznym, ludzie w wielu krajach.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Słubic przed tygodniem, a wczoraj były komendant słubickiego hufca ZHP Tadeusz Strażewicz, burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i ks. Rafał Mocny z Katolickiego Centrum Studenckiego przekazali lampiony ze światłem nadburmistrzowi Frankfurtu Rene Wilke, a także duchownym kościoła ewangelickiego: Frankowi Schürer-Behrmann i Gabrielle Neumann, a także Rene Pachmann z kościoła katolickiego.

Betlejemskim Światłem Pokoju podzielili się oni z mieszkańcami Frankfurtu, którzy z lampionami przyszli na most łączący Słubice i Frankfurt.

Akcji przekazywania Światła towarzyszy w tym roku hasło – Światło dla Ciebie.