• Gmina
  Od 1 września Urząd Miejski w Słubicach czynny od 8.00 do 16.00
  Czytaj więcej
 • Stypendyści gminy Gmina
  Do tych uzdolnionych uczniów powędrowały nagrody i stypendia burmistrza
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Blisko 1,6 mln zł na wakacyjne remonty w placówkach oświatowych
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Gmina dostanie blisko 2 mln zł na przebudowę ul. Witosa
  Czytaj więcej
 • Przypominamy, że do do końca sierpnia Urząd Miejski w Słubicach jest otwarty od 7.00 do 15.00
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Miejskie Święto Hanzy? Bawimy się dalej!
  Czytaj więcej
 • Lato kulturalne w Dwumieście Gmina
  To już w najbliższy weekend rozpoczynamy Miejskie Święto Hanzy!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wiele powodów do radości. Burmistrz dostał wotum zaufania od radnych i absolutorium
  Czytaj więcej
 • Festiwal piosenki w Gmina
  Ale nam się pięknie rozśpiewała “Jarzębinka”
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wszystkiego najlepszego kochane dzieci!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Superwiadomość! Dostaniemy prawie 15 mln zł na gminne inwestycje!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Jak ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania uchodźców.
  Czytaj więcej
 • Otwarciue sali przy SP3 Gmina
  Uczniowie” trójki” zachwyceni nową salą sportową!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wielka radość. Gmina zdobyła ponad 2,2 mln zł na remont ul. Kopernika!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Gmina buduje kolejną ścieżkę rowerową i drogę
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kopernika Gmina
  Rozpoczynamy przebudowę ulicy Kopernika. Umowa podpisana!
  Czytaj więcej
 • Bez kategorii
  Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na modernizację parku przy al. Niepodległości Gmina
  Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina
  Czytaj więcej
 • Dwumiasto “odpala” iluminację mostu
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie
  Czytaj więcej
Gmina

Słubiczanie, brakuje nam słów. Dzięki Wam przekażemy WOŚP ponad 184 tys. zł!

13 stycznia 2020r.

Więcej zebrano jedynie w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Wśród pozostałych miast i gmin jesteśmy niekwestionowanym liderem. To zasługa ogromnej ilości osób, które zaangażowały się w zbiórkę. Nie sposób wszystkich wymienić. Ale wszystkim ogromnie dziękujemy!

184 tys. zł to rekordowa kwota w historii słubickiej zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.  Wczoraj, 12 stycznia, podczas finału WOŚP, w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury padł też rekord podczas licytacji. Za trening, który poprowadzi Łukasz Fabiański, Fundacja Grupy Pomagamy wspólnie z trenerem Mariuszem Zborowskim, zapłacili…20 tys. zł!

– To były tak wielkie emocje, że nogi mi drżały i po wszystkim musiałam wyjść na dwór, żeby ochłonąć – mówiła Aleksandra Kołek z Fundacji Grupy Pomagamy. Opowiadała, że rano zadzwonił do niej Mariusz Zborowski z pomysłem, żeby zawalczyć o trening dla drużyny piłkarskiej – podopiecznych Fundacji.  – To grupa 20 dzieciaków,  od 7 do 15 lat, którą wspomagamy – mówiła Ola Kołek. – Nigdy nie mieliby szansy spotkać się z taką gwiazdą piłki nożnej jaką jest Łukasz Fabiański, a co dopiero z nim potrenować. Dlatego chcieliśmy im zrobić niespodziankę i się udało!. Tak bardzo się bałam, że nas przebiją, bo licytacja była gorąca – dodała A. Kołek.

– 20 tys. zł? Aż tyle? Super! To niewiarygodne. Już przekazuję Łukaszowi  – napisała nam SMS-em mama Łukasza Fabiańskiego, która zawsze przywozi od syna gadżety na WOŚP.

– To jest coś cudownego, jak słubiczanie angażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówił  wczoraj burmistrz Mariusz Olejniczak. Sam też się zaangażował. Podobnie jak jego zastępczyni  Adriana Dydyna- Marycka, z którą zostali wolontariuszami i kwestowali na rzecz WOŚP.

W czasie głównej licytacji, która była o 19.00 w SMOKu, burmistrz wielokrotnie wychodził na scenę, żeby licytować  m.in. przekazane przez siebie i gminę przeróżne fanty. Nie mógł uwierzyć, że kosz z przetworami z jego spiżarni został wylicytowany najpierw za 1 tys. zł, a kolejny za 2,5 tys. zł!  1 tys. zł trafił do puszki po licytacji flagi gminy Słubice, 6 tys. zł za występ razem z gwiazdą tegorocznego Miejskiego Święta Hanzy. Za 2,5 tys. zł została wylicytowana kolacja z Adrianą Dydyną-Marycką, która przygotuje Villa Casino.

 

Na licytację gmina przekazała też podarowane fanty od Łukasza Fabiańskiego. Jego „korki” poszły najpierw za 700 zł, a kolejne za 600 zł, rękawice za 500 zł, a koszulka za 1500 zł.

Nie zawiódł też inny znany sportowiec – Bartosz Zmarzlik. Promet Cargo przekazał na licytację bilet na mecz Stal Gorzów vs WTS Sparta Wrocław, który odbędzie się 31 maja br. w Gorzowie.
Voucher obejmował zaproszenie dwóch osób do loży VIP, catering oraz możliwość spotkania z zawodnikami w parku maszyn.

Fani czarnego sportu mogli też licytować koszulkę z autografami zawodników Stali Gorzów  – poszła za 500 zł – tyle samo trafiło do puszki po licytacji osłony na kierownicę motoru Bartosza Zmarzlika.

1200 zł zapłacił mieszkaniec Słubic za zieloną hulajnogę posła Tomasza Aniśki, na której „wjechał” on do Sejmu wraz z partią Zielonych, 1500 zł osiągnęła sesja fotograficzna, którą wykona utalentowana słubiczanka Anna Gibała- Łazdowska. Na pewno miłą niespodzianką dla Emilki Kusz był fakt, że napisany przez nią wiersz o WOŚP, pięknie oprawiony , znalazł nabywcę, który zapłacił za niego 700 zł.

Za 2,6 tys. zł wylicytowano roboczy dzień koparki, którą udostępni firma Eurokop- Invest, 1400 zł zapłacono za rejs po Odrze dla 60 osób od stowarzyszenia Odra dla turystów, a 1300 zł zapłacono za obraz Tomasza Fedyszyna.   

Zainteresowaniem cieszyły się aukcje z zabiegami upiększającymi podarowanymi przez klinikę Andrzeja i Elżbiety Barańskich czy ośniańską Afrodytę. Jak co roku fanty na rzecz WOŚP przekazał m.in. Hotel Kaliski, Hotel Horda, artystka Patrycja Krzeptowska, telewizja HTS, portal slubice24.pl, SMOK, miejskie spółki i wielu innych darczyńców.  Słubiczanie chętnie wrzucali też datki do puszek.

Z WOŚP zagrało też starostwo powiatowe. Przekazało na aukcję mecz tenisowy ze starostą Leszkiem Bajonem, który został wylicytowany za 600 zł.

W tym roku na rzecz WOŚP kwestowało ponad 100 wolontariuszy. Wśród nich był m.in. Łukasz Galas ze słubickiego ogólniaka. – Wkręciła mnie ta orkiestra, bo można zrobić bezinteresownie coś dobrego, komuś pomóc – mówił.

Podobnie jak jego koleżankę Maję Kraskę. – Do udziału w WOŚP po raz pierwszy zachęciła mnie w ubiegłym roku szkoła, tym razem sama się zgłosiłam, żeby zostać wolontariuszką – mówiła licealistka.

Wolontariusze podkreślali, że słubiczanie z życzliwością reagowali na ich widok, byli hojni i gratulowali młodym ludziom postawy.

– To jest bardzo miłe – przyznała Maja Kraska.
Takich miłych chwil nie brakowało też w sztabie orkiestry. – Dziś już z samego rana przyszedł pan z synkiem i przekazali nam worek drobnych pieniędzy – opowiadała Małgorzata Pasternak ze SMOKa. – Mówił, że przez cały rok zbierają do worka pieniądze, żeby podzielić się później nimi z potrzebującymi.

Wzruszające chwile przeżyli też wolontariusze, którym pewna pani wrzuciła do puszki złoty pierścionek.

W tym roku, podczas 28. finału WOŚP zbierane są pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. – To jest niesamowita sprawa. Jurek Owsiak powinien dostać za to Nobla. To jest coś niebywałego, co on robi ze swoim sztabem. Nie ma na świecie drugiej takiej akcji – mówił Kamil Kudryk, którego spotkaliśmy w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. – Dlatego ja wspieram orkiestrę od zawsze – dodał mężczyzna wrzucając pieniądze do puszki.

Podczas finału WOŚP słubiczanie minutą ciszy uczcili też pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który został zamordowany podczas ubiegłorocznej akcji WOŚP.