• Dwumiasto
  Dwumiasto „odpala” iluminację mostu
  Czytaj więcej
 • Mamy w Słubicach rondo Tajnej Organizacji Nauczycielskiej Gmina
  Mamy w Słubicach rondo Tajnej Organizacji Nauczycielskiej
  Czytaj więcej
 • Inwestycji wodno-kanalizacyjnej o takim rozmiarze nie było w naszym mieście od początków jego istnienia Gmina
  Inwestycji wodno-kanalizacyjnej o takim rozmiarze nie było w naszym mieście od początków jego istnienia
  Czytaj więcej
 • To jest modelowe współdziałanie. Do gminy płyną kolejne unijne pieniądze Gmina
  To jest modelowe współdziałanie. Do gminy płyną kolejne unijne pieniądze
  Czytaj więcej
 • Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza bez głosu sprzeciwu Gmina
  Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza bez głosu sprzeciwu
  Czytaj więcej
 • Zabytkowe arkady na stadionie odzyskają blask Gmina
  Zabytkowe arkady na stadionie odzyskają blask
  Czytaj więcej
 • Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie Gmina
  Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie
  Czytaj więcej
 • Tu znajdziesz informacje dotyczące szczepień Gmina
  Tu znajdziesz informacje dotyczące szczepień
  Czytaj więcej
 • Wizytę w Wydziale Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich trzeba umówić telefonicznie! Gmina
  Wizytę w Wydziale Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich trzeba umówić telefonicznie!
  Czytaj więcej
 • InPost Urząd 24 – Nowa usługa Urzędu Miejskiego w Słubicach Gmina
  InPost Urząd 24 – Nowa usługa Urzędu Miejskiego w Słubicach
  Czytaj więcej
 • Przypominamy, gdzie w Słubicach można to zrobić... Gmina
  Przypominamy, gdzie w Słubicach można to zrobić…
  Czytaj więcej
 • Kto wyrzuci z domu kopciucha dostanie od gminy dotację na ekologiczny piec Gmina
  Kto wyrzuci z domu kopciucha dostanie od gminy dotację na ekologiczny piec
  Czytaj więcej
Gmina

Słubiczanie, brakuje nam słów. Dzięki Wam przekażemy WOŚP ponad 184 tys. zł!

13 stycznia 2020r.

Więcej zebrano jedynie w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Wśród pozostałych miast i gmin jesteśmy niekwestionowanym liderem. To zasługa ogromnej ilości osób, które zaangażowały się w zbiórkę. Nie sposób wszystkich wymienić. Ale wszystkim ogromnie dziękujemy!

184 tys. zł to rekordowa kwota w historii słubickiej zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.  Wczoraj, 12 stycznia, podczas finału WOŚP, w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury padł też rekord podczas licytacji. Za trening, który poprowadzi Łukasz Fabiański, Fundacja Grupy Pomagamy wspólnie z trenerem Mariuszem Zborowskim, zapłacili…20 tys. zł!

– To były tak wielkie emocje, że nogi mi drżały i po wszystkim musiałam wyjść na dwór, żeby ochłonąć – mówiła Aleksandra Kołek z Fundacji Grupy Pomagamy. Opowiadała, że rano zadzwonił do niej Mariusz Zborowski z pomysłem, żeby zawalczyć o trening dla drużyny piłkarskiej – podopiecznych Fundacji.  – To grupa 20 dzieciaków,  od 7 do 15 lat, którą wspomagamy – mówiła Ola Kołek. – Nigdy nie mieliby szansy spotkać się z taką gwiazdą piłki nożnej jaką jest Łukasz Fabiański, a co dopiero z nim potrenować. Dlatego chcieliśmy im zrobić niespodziankę i się udało!. Tak bardzo się bałam, że nas przebiją, bo licytacja była gorąca – dodała A. Kołek.

– 20 tys. zł? Aż tyle? Super! To niewiarygodne. Już przekazuję Łukaszowi  – napisała nam SMS-em mama Łukasza Fabiańskiego, która zawsze przywozi od syna gadżety na WOŚP.

– To jest coś cudownego, jak słubiczanie angażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówił  wczoraj burmistrz Mariusz Olejniczak. Sam też się zaangażował. Podobnie jak jego zastępczyni  Adriana Dydyna- Marycka, z którą zostali wolontariuszami i kwestowali na rzecz WOŚP.

W czasie głównej licytacji, która była o 19.00 w SMOKu, burmistrz wielokrotnie wychodził na scenę, żeby licytować  m.in. przekazane przez siebie i gminę przeróżne fanty. Nie mógł uwierzyć, że kosz z przetworami z jego spiżarni został wylicytowany najpierw za 1 tys. zł, a kolejny za 2,5 tys. zł!  1 tys. zł trafił do puszki po licytacji flagi gminy Słubice, 6 tys. zł za występ razem z gwiazdą tegorocznego Miejskiego Święta Hanzy. Za 2,5 tys. zł została wylicytowana kolacja z Adrianą Dydyną-Marycką, która przygotuje Villa Casino.

 

Na licytację gmina przekazała też podarowane fanty od Łukasza Fabiańskiego. Jego „korki” poszły najpierw za 700 zł, a kolejne za 600 zł, rękawice za 500 zł, a koszulka za 1500 zł.

Nie zawiódł też inny znany sportowiec – Bartosz Zmarzlik. Promet Cargo przekazał na licytację bilet na mecz Stal Gorzów vs WTS Sparta Wrocław, który odbędzie się 31 maja br. w Gorzowie.
Voucher obejmował zaproszenie dwóch osób do loży VIP, catering oraz możliwość spotkania z zawodnikami w parku maszyn.

Fani czarnego sportu mogli też licytować koszulkę z autografami zawodników Stali Gorzów  – poszła za 500 zł – tyle samo trafiło do puszki po licytacji osłony na kierownicę motoru Bartosza Zmarzlika.

1200 zł zapłacił mieszkaniec Słubic za zieloną hulajnogę posła Tomasza Aniśki, na której „wjechał” on do Sejmu wraz z partią Zielonych, 1500 zł osiągnęła sesja fotograficzna, którą wykona utalentowana słubiczanka Anna Gibała- Łazdowska. Na pewno miłą niespodzianką dla Emilki Kusz był fakt, że napisany przez nią wiersz o WOŚP, pięknie oprawiony , znalazł nabywcę, który zapłacił za niego 700 zł.

Za 2,6 tys. zł wylicytowano roboczy dzień koparki, którą udostępni firma Eurokop- Invest, 1400 zł zapłacono za rejs po Odrze dla 60 osób od stowarzyszenia Odra dla turystów, a 1300 zł zapłacono za obraz Tomasza Fedyszyna.   

Zainteresowaniem cieszyły się aukcje z zabiegami upiększającymi podarowanymi przez klinikę Andrzeja i Elżbiety Barańskich czy ośniańską Afrodytę. Jak co roku fanty na rzecz WOŚP przekazał m.in. Hotel Kaliski, Hotel Horda, artystka Patrycja Krzeptowska, telewizja HTS, portal slubice24.pl, SMOK, miejskie spółki i wielu innych darczyńców.  Słubiczanie chętnie wrzucali też datki do puszek.

Z WOŚP zagrało też starostwo powiatowe. Przekazało na aukcję mecz tenisowy ze starostą Leszkiem Bajonem, który został wylicytowany za 600 zł.

W tym roku na rzecz WOŚP kwestowało ponad 100 wolontariuszy. Wśród nich był m.in. Łukasz Galas ze słubickiego ogólniaka. – Wkręciła mnie ta orkiestra, bo można zrobić bezinteresownie coś dobrego, komuś pomóc – mówił.

Podobnie jak jego koleżankę Maję Kraskę. – Do udziału w WOŚP po raz pierwszy zachęciła mnie w ubiegłym roku szkoła, tym razem sama się zgłosiłam, żeby zostać wolontariuszką – mówiła licealistka.

Wolontariusze podkreślali, że słubiczanie z życzliwością reagowali na ich widok, byli hojni i gratulowali młodym ludziom postawy.

– To jest bardzo miłe – przyznała Maja Kraska.
Takich miłych chwil nie brakowało też w sztabie orkiestry. – Dziś już z samego rana przyszedł pan z synkiem i przekazali nam worek drobnych pieniędzy – opowiadała Małgorzata Pasternak ze SMOKa. – Mówił, że przez cały rok zbierają do worka pieniądze, żeby podzielić się później nimi z potrzebującymi.

Wzruszające chwile przeżyli też wolontariusze, którym pewna pani wrzuciła do puszki złoty pierścionek.

W tym roku, podczas 28. finału WOŚP zbierane są pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. – To jest niesamowita sprawa. Jurek Owsiak powinien dostać za to Nobla. To jest coś niebywałego, co on robi ze swoim sztabem. Nie ma na świecie drugiej takiej akcji – mówił Kamil Kudryk, którego spotkaliśmy w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. – Dlatego ja wspieram orkiestrę od zawsze – dodał mężczyzna wrzucając pieniądze do puszki.

Podczas finału WOŚP słubiczanie minutą ciszy uczcili też pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który został zamordowany podczas ubiegłorocznej akcji WOŚP.

 

 


Akademicka 1
69-100 Słubice

tel: 95 737 20 00

fax: 95 758 28 80
email: slubice@slubice.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:

poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00

Przyjęcia interesantów:

mieszkańcy przyjmowani i obsługiwani są w poniedziałki wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8:00 – 14.00
w środy w godzinach: 10.00 – 16.00.

>Klauzule informacyjne RODO<

>Deklaracja dostępności<

BEZPOŚREDNI KONTAKT Z PRACOWNIKAMI URZĘDU

Pełna lista telefonów i adresów e-mail z podziałem na poszczególne wydziały i biura urzędu znajduje się w strukturze urzędu.
NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyżej podanych danych w celu otrzymywania powiadomień

POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ