• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Słubicki szpital może dostać 5 mln zł na termomodernizację

28 stycznia 2021r.

-Bardzo się cieszymy, że zarząd województwa lubuskiego dostrzegł potrzeby słubickiego szpitala i przyjął wczoraj uchwałę, dzięki której m.in. nasza powiatowa lecznica może, bez konkursu, starać się o 5 mln zł na termomodernizację – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Termomodernizacje zrealizowane będą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, finansowanego  ze środków unijnych. Oprócz szpitala w Słubicach zarząd województwa zdecydował, że bez konkursu o pieniądze mogą się też ubiegać Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli ( miałby otrzymać 11 mln zł,) oraz Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp. (1 mln zł).

Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, na swojej stronie internetowej, przytoczył wypowiedź marszałek województwa Elżbiety Anny Polak, która poinformowała, że kolejnym etapem będzie wezwanie do złożenia projektów, ocena ekspercka i decyzja o dofinansowaniu.

UM wyjaśnił też, że ze względu na zmieniający się co miesiąc limit dostępnych środków, kwoty wsparcia dla szpitali mogą ulec zmianie na poszczególnych etapach prac nad zakontraktowaniem projektów (identyfikacja, wezwanie do złożenia wniosku, ocena, podpisanie umowy).

Podkreślono też, że termomodernizacje to działania w pełnej mierze proekologiczne. Pozwalają zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery, a więc wpływają na lepszą jakość powietrza.