• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Słubicki sanepid uruchomił telefon alarmowy w sprawie koronawirusa!

28 lutego 2020r.

Jadwiga Caban-Korbas ze słubickiego sanepidu spotkała się dziś z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem i dyrektorami gminnych przedszkoli i szkół, żeby przekazać zalecenia związane z zagrożeniem koronawirusem.

Dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słubicach poinformowała m.in. że w sanepidzie, przez całą dobę działa numer alarmowy – 668 857 072 – na który może dzwonić każdy, kto był w kraju, w którym występuje koronawirus lub miał kontakt z osobą pochodzącą z terenów, gdzie występują zachorowania i niepokoi się o swoje zdrowie.

– W Polsce, na dziś,  zachorowań nie ma. Na terenie naszego powiatu mamy kontakt z 12 osobami, które wróciły z urlopu we Włoszech. Są zdrowe, ale dostały zalecenia, żeby unikały dużych skupisk ludzi, a gdyby zauważyły u siebie jakieś niepokojące objawy, skontaktowały się natychmiast z nami – mówiła J. Caban-Korbas.

Dodała, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało placówkom oświatowym rekomendacje w sprawie koronawirusa.  

MEN zaleca, żeby dyrektorzy porozmawiali z uczniami o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny: zasłanianiu ust gdy kaszlą, częstym myciu rąk z użyciem ciepłej wody i mydła. Zaleciło też, żeby w widocznym miejscu w szkołach wywiesić instrukcję zasad higieny i odpowiedniego mycia rąk. Te zalecenia, w gminnych placówkach, już są stosowane.

MEN zaapelowało też, żeby  odwołać lub zaniechać organizowania wycieczek do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa. Dyrektorzy mają też poinformować rodziców, których dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby powiadomili stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.