• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Słubicka biblioteka najlepsza w województwie lubuskim!

11 grudnia 2020r.
To dopiero wiadomość. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zajęła 1 miejsce w województwie lubuskim w Rankingu Bibliotek 2020! Już po raz dziesiąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” wyróżniły najlepsze biblioteki w Polsce!

 
– Ogromne gratulacje dla Pani Agnieszki Mińskiej, dyrektorki naszej biblioteki i wszystkich pracujących tam pań – – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak i podkreśla, że tego sukcesu by nie było gdyby nie ogromna praca, niebanalne pomysły, żeby zachęcić, już nawet małe dzieci do książek i stała chęć rozwoju. – Rozpiera mnie duma, że nasza biblioteka zdobyła pierwsze miejsce w województwie! – zaznaczył burmistrz.
 
Dumne z siebie są też bibliotekarki, ale po ogłoszeniu werdyktu dziękowały przede wszystkim czytelnikom i sympatykom. – Bez Was nie byłoby naszego wspólnego sukcesu! – napisały na Facebooku.
 
Jak zaznaczyli organizatorzy, ten konkurs docenia zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.
 
O tym, jak bogatą ofertę ma słubicka biblioteka, co proponuje swoim czytelnikom i roli, którą odgrywa przeczytacie Państwo w grudniowym wydaniu “Gazety Słubickiej” (ukaże się przed świętami).