• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

Słubice pomagają uchodźcom

3 marca 2022r.

Dziś w nocy do Słubic dotarło 160 uchodźców z różnych krajów. Są wśród nich m.in. studenci, którzy z powodu wojny w Ukrainie wyjechali z tego kraju i chcą wrócić do domów. Na polecenie Wojewody Lubuskiego urządziliśmy punkt pomocy.

Od rana odwozimy ich na dworzec PKP w Rzepinie, bo nie kryli zaskoczenia, że z granicy polsko-ukraińskiej przywieziono ich właśnie do nas. Chcieli się dostać do Warszawy, Krakowa, Wrocławia i innych miast w Polsce, skąd zamierzają lecieć do domów. Słubice to obecnie ich chwilowy przystanek. Dopóki będą w naszym mieście potrzebujących otoczymy opieką. Będziemy też stosować się do poleceń służb, które będą weryfikować dokumenty przyjezdnych.

Poniżej komunikat dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 1 Aureli Wolny w sprawie uchodźców przebywających w hali sportowej przy SP1.

Drodzy Państwo,
 
chciałabym Państwa uspokoić i zapewnić, że nauka w naszej szkole jest bezpieczna. Zostały wyłączone z użytku hale sportowe i zamknięte wejście boczne do szkoły. Do szkoły wchodzimy tylko głównym wejściem. Nad bezpieczeństwem czuwa również policja i pozostałe służby. Proszę zachować spokój. Wszyscy jesteśmy bezpieczni.