• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Seniorzy ze Słubic świętowali piękny jubileusz

18 października 2021r.

To bez wątpienia najliczniejsze i jedno z najbardziej aktywnych stowarzyszeń w naszej gminie. Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Słubicach, który skupia ponad 500 osób, w sobotę 16 października, obchodził swoje 60-lecie.

Z tej okazji w klubie Witkacy odbyła się urodzinowa impreza. Burmistrz Mariusz Olejniczak i Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński na tę uroczystość  przyszli nie tylko z kwiatami i życzeniami, ale też z urodzinowym tortem.
Pogratulowali wszystkim osobom, które na co dzień angażują się w służbę społeczną. – Pomagacie sobie nawzajem, kierujecie się wiarą w to, że miarą człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka i za to serdecznie dziękujemy – mówił burmistrz.

Jubileusz był okazją do wyróżnienia najbardziej aktywnych społeczników, a prezes Związku Kazimiera Chrzanowska otrzymała, na wniosek Powiatowej Rady Kobiet, tytuł Człowiek w Służbie Powiatu. Wyróżnienie wręczył starosta słubicki Leszek Bajon.

Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Słubicach, która na co dzień współpracuje ze stowarzyszeniami, gratulując związkowcom podkreślała, że takiej energii, jaką mają członkowie tego stowarzyszenia, można tylko pozazdrościć.

Życzenia płynęły z różnych stron, od przedstawicieli związku z całego powiatu słubickiego, a także zaprzyjaźnionych Niemców. Obecna na uroczystości była m.in. Christa Moritz, prezes spółki ARLE. To właśnie ARLE utworzyło we Frankfurcie centrum spotkań dla seniorów z obu stron granicy, którzy wspólnie realizują wiele projektów służących lepszemu poznaniu sąsiada zza rzeki.

Gratulacje złożył też prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Murdza. Jego obecność na jubileuszu nie była przypadkowa. SOSiR organizuje wiele imprez dedykowanych seniorom, w tym także transgranicznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. – Nasze obiekty są zawsze dla Państwa otwarte – podkreślił K. Murdza.