• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Seniorzy chwycą za aparaty fotograficzne

13 lipca 2022r.

TWK Słubice – Stowarzyszenie Seniorów i Osób z Niepełnosprawnością zaprasza na kontynuację projektu ”Nadodrzańskie plenery fotografii cyfrowej”, który łączy kurs fotograficzny z elementami edukacji artystycznej i historycznej.

-Głównym celem tegorocznej edycji będzie cykl warsztatów prowadzonych przez artystę fotografika Witolda Cholewę, a uczestnicy będą zdobywać wiedzę na temat technik fotografowania produktów spożywczych tak, by zdjęcia były kuszące i apetyczne. W trakcie spotkań będą przyrządzane też potrawy, które będą obiektem sesji fotograficznych – wyjaśnia Agnieszka Araszewska z TWK Słubice.

W programie są też plenery fotograficzne, podczas których uczestnicy będą doskonalić umiejętność fotografowania z użyciem smartfonów, tabletów i aparatów cyfrowych. Tematem przewodnim zajęć plenerowych będą motywy roślinne i kulinarne w architekturze miejskiej.

Realizacja projektu podzielona została na część teoretyczną – 6 warsztatów stacjonarnych, które odbywać się będą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice oraz 3 plenery fotograficzne: w Ośnie Lubuskim, Zielonej Górze i Świnoujściu.

Punktem kulminacyjnym będzie wystawa prac uczestników, która będzie prezentowana w grudniu w słubickiej bibliotece.

Projekt skierowany jest do seniorów województwa lubuskiego.

– Mamy nadzieję, że wiedza i praktyka zdobyta podczas warsztatów i plenerów pomogą odkryć tajniki fotografii, a co najważniejsze zaktywizują seniorów do działania oraz pozwolą czerpać radość z tworzenia! – mówi A. Araszewska.

Pierwsze warsztaty odbędą się 25 lipca 2022 r. o 15.30 w słubickiej bibliotece – oddział dziecięcy. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Nadodrzańskie Plenery Fotografii Cyfrowej dofinansowanego ze środków Województwa Lubuskiego.

Strona internetowa: 2022npfc.htm (jumelages.org.pl)