• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Sejmik dał nam pieniądze na remont arkad na stadionie. Umowa podpisana!

1 lipca 2021r.

Prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Murdza podpisał dziś z wicemarszałkiem województwa lubuskiego Łukaszem Poryckim umowę na dofinansowanie remontu zabytkowych arkad na naszym stadionie.

Podpisanie umowy o dofinansowaniu remontu arkad na terenie SOSiR  27,4 tys. zł, które otrzyma SOSiR z budżetu województwa lubuskiego, pójdzie na remont zadaszenia arkad.  – Ekspertyza, którą zleciliśmy wykazała, że praktycznie cała zabytkowa zabudowa arkadowa wymaga natychmiastowego remontu – mówi Krzysztof Murdza. Dlatego szuka dofinansowania wszędzie tam, gdzie są możliwości. SOSiR starał się też o ponad 1,3 mln zł w Ministerstwie Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Na razie przyznano mu 350 tys. zł, na pierwszy etap remontu arkad. Oprócz dachu trzeba też się zająć frontową kamienną elewacją arkad.

– Cieszę się, że SOSiR szuka różnych źródeł dofinansowania – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, który z radością uczestniczył dziś, w Urzędzie Miejskim w Słubicach, w podpisaniu umowy. – Dziękuję też raz jeszcze radnym sejmiku wojewódzkiego, że poparli wniosek ośrodka sportu o finansowe wsparcie naszego remontu – podkreśla burmistrz, a prezes Murdza dodaje, że każde zaoszczędzone pieniądze mogą zostać przeznaczone na działania związane ze sportem.

Przypomnijmy. To nie jedyne wsparcie, jakie nasza gmina dostała w ostatnim czasie z Urzędu Marszałkowskiego. W kwietniu, w ramach programu Lubuska Baza Sportowa, gmina otrzymała 70 tys. zł dofinansowania do budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup stolarki drzwiowej i okiennej.