• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Samorząd żegna Michała Rosiaka

24 października 2022r.

– Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Michała Rosiaka, który niemal do swoich ostatnich dni uczestniczył w życiu naszej gminy – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.- Rodzinie zmarłego składam najszczersze kondolencje.

Michał Rosiak zapisał się w historii naszej gminy m.in. jak radny Słubic w latach 1994-1998. Gdy działał w samorządzie gminnym był przewodniczącym komisji rozwoju. Rok później został radnym powiatowym. To także wieloletni działacz sportowy (był m.in. trenerem i działaczem klubów sportowych: MLKS Odra Słubice, MLKS Komes Słubice i MLKS Słubice) i społeczny. Był przewodniczącym słubickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i współzałożycielem Stowarzyszenia Przyjaciół Powiatu Słubickiego.

W latach 2006 – 2016 związany z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Słubicach, gdzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, a następnie przewodniczącego związku.