• Gmina
  Od 1 września Urząd Miejski w Słubicach czynny od 8.00 do 16.00
  Czytaj więcej
 • Stypendyści gminy Gmina
  Do tych uzdolnionych uczniów powędrowały nagrody i stypendia burmistrza
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Blisko 1,6 mln zł na wakacyjne remonty w placówkach oświatowych
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Gmina dostanie blisko 2 mln zł na przebudowę ul. Witosa
  Czytaj więcej
 • Przypominamy, że do do końca sierpnia Urząd Miejski w Słubicach jest otwarty od 7.00 do 15.00
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Miejskie Święto Hanzy? Bawimy się dalej!
  Czytaj więcej
 • Lato kulturalne w Dwumieście Gmina
  To już w najbliższy weekend rozpoczynamy Miejskie Święto Hanzy!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wiele powodów do radości. Burmistrz dostał wotum zaufania od radnych i absolutorium
  Czytaj więcej
 • Festiwal piosenki w Gmina
  Ale nam się pięknie rozśpiewała “Jarzębinka”
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wszystkiego najlepszego kochane dzieci!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Superwiadomość! Dostaniemy prawie 15 mln zł na gminne inwestycje!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Jak ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania uchodźców.
  Czytaj więcej
 • Otwarciue sali przy SP3 Gmina
  Uczniowie” trójki” zachwyceni nową salą sportową!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wielka radość. Gmina zdobyła ponad 2,2 mln zł na remont ul. Kopernika!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Gmina buduje kolejną ścieżkę rowerową i drogę
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kopernika Gmina
  Rozpoczynamy przebudowę ulicy Kopernika. Umowa podpisana!
  Czytaj więcej
 • Bez kategorii
  Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na modernizację parku przy al. Niepodległości Gmina
  Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina
  Czytaj więcej
 • Dwumiasto “odpala” iluminację mostu
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie
  Czytaj więcej
Gmina

Sam wybierz sposób w jaki chcesz odwiedzić ZUS

25 marca 2021r.

Elektronicznie, telefonicznie lub bezpośrednio na konkretną godzinę – to Ty decydujesz w jaki sposób chcesz załatwić swoje sprawy w lubuskich placówkach ZUS. Dowiedź się z jakich możliwości kontaktu możesz skorzystać aby czuć się w urzędzie bezpiecznie.

W dobie pandemii, Zakład Ubezpieczeń Społecznych z myślą o bezpieczeństwie swoich klientów oraz pracowników wprowadził rozwiązania, które pozwalają na komfortowy i szybki kontakt z urzędem. W wielu sytuacjach, aby załatwić swoją sprawę nawet nie trzeba wychodzić z domu – wystarczy komputer lub telefon. Osoby, które muszą udać się do ZUS osobiście, mogą zarezerwować wizytę na konkretny dzień i godzinę, unikając w ten sposób kolejek i oszczędzając czas.

Jeśli chcesz skorzystać z porady eksperta ZUS „twarzą w twarz” nie wychodząc z domu możesz umówić się na spotkanie online. Wystarczy komputer lub smartfon z kamerą i mikrofonem. Na e-wizytę należy najpierw się umówić. Trzeba wejść na stronę zus.pl w zakładkę „e-wizyta” a następnie kliknąć okienko „umów się na wizytę”. Z wirtualnej wizyty mogą skorzystać także osoby głuche lub słabosłyszące. Obecnie w naszym województwie tę formę kontaktu wybrało niemal 800. klientów.

Swoje sprawy można załatwić również telefoniczne, poprzez Centrum Obsługi Telefonicznej. W tym celu należy wybrać numer telefonu 22 560 16 00 a następnie tonowo profil tematyczny rozmowy. Telefonicznie możemy uzyskać informację z zakresu rent i emerytur, zasiłków, ubezpieczeń oraz obowiązków płatnika składek. Pełne informacje w swojej sprawie można otrzymać przez telefon po podaniu identyfikatora PUE i hasła (PIN) do COT. W innym wypadku pracownik będzie mógł podać tylko informacje ogólne.

Wiele spraw można załatwić też bez wychodzenia z domu poprzez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS. Jeśli ktoś nie ma jeszcze konta, może je założyć w każdej chwili za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej. Można to zrobić również w placówkach ZUS korzystając z pomocy pracowników.

W razie potrzeby, wszystkie placówki ZUS można odwiedzić też osobiście. Najlepiej jednak umówić się na konkretny dzień i godzinę. Można to zrobić nie tylko przez PUE ZUS ale także telefonicznie. Wizyty do Oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp. można rezerwować pod numerem 95 739 54 49 natomiast w Zielonej Górze pod numerem  68 329 43 97. Podczas rozmowy należy podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Trzeba także określić placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić oraz wskazać dzień i godzinę wizyty. Na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków  w placówce ZUS. Jeśli klient nie ma jeszcze konta na PUE, na wizytę może umówić się najwcześniej 6 dni przed jej terminem.

Obsługa bezpośrednia w placówkach ZUS jest realizowana przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Klienci są wpuszczani pojedynczo, muszą mieć maseczki zasłaniające nos i usta.  Pracownik Sali Obsługi będzie kierował do odpowiedniego stanowiska, w zależności od tego, jaką sprawę będzie się chciało załatwić. Przy stanowisku może przebywać tylko jedna osoba (poza opiekunami osób z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem).

Źródło: lubuski oddział ZUS