• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Sala sportowa przy „dwójce” na ostatniej prostej!

17 lutego 2020r.

W maju planowane jest zakończenie budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Budynek nabiera  kolorów, jedna z ekip budowlanych wykonuje właśnie elewację frontowej ściany. Na ukończeniu są też prace wewnątrz budynku.

Kilka dni temu burmistrz Mariusz Olejniczak i naczelnik wydziału inwestycji Marek Żurek wzięli udział w radzie budowy, żeby sprawdzić postępy prac i omówić ich dalszy przebieg. – Jestem zadowolony, bo firma PAECH z Międzychodu, która wygrała w sierpniu ubiegłego roku przetarg na dokończenie budowy nie ma żadnych opóźnień i utrzymuje dobre tempo prac – mówi burmistrz. – Bardzo mnie to cieszy, bo wszyscy pamiętamy kłopoty z niesolidnym ,poprzednim wykonawcą, z którym musieliśmy rozwiązać umowę – dodaje M. Olejniczak. Firma z Międzychodu  przejęła inwestycję, gdy budynek był w stanie surowym otwartym. – Aktualnie układane są płytki w pomieszczeniach sanitarnych oraz kończona jest elewacja. Kolejnym etapem będzie ułożenie podłogi sportowej oraz montaż urządzeń i wyposażenia sportowego – mówi naczelnik wydziału inwestycji Marek Żurek.

Sala sportowa przy „dwójce” to inwestycja finansowana z budżetu gminy. W tym roku przeznaczyliśmy na nią 5,1 mln zł, a cały kosz to  7,2 mln zł.

W budynku o powierzchni  użytkowej 1, 3 tys. mkw znajduję się : sala sportowa z boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Sala wyposażona zostanie w elektryczne kotary, które pozwolą  podzielić ją na trzy części, tak by można było jednocześnie korzystać z kilku boisk. Obiekt wyposażony będzie też w rozkładane trybuny, które pomieszczą  240 osób.

Cały obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.