• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

Sala sportowa przy “dwójce”? Już ją prawie mamy!

12 maja 2020r.

– Przygotowujemy się do odbioru sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 – mówi zadowolony burmistrz Mariusz Olejniczak i dodaje, że wykonawca czeka już tylko na elementy wyposażenia. Hala ma być gotowa w czerwcu.

Niewielki poślizg (inwestycję planowaliśmy zakończyć w maju) wynika m.in. z tego, że opóźnia się dostawa z Francji posadzek sportowych.  – Z powodu koronawirusa Francuzi musieli zamknąć fabrykę, która produkuje te posadzki, ale wkrótce mają już do nas dotrzeć – mówi burmistrz.

Sala sportowa przy „dwójce” to inwestycja finansowana z budżetu gminy. W tym roku przeznaczyliśmy na nią 5,1 mln zł, a cały kosz to  7,2 mln zł.

W budynku o powierzchni  użytkowej 1, 3 tys. mkw znajduję się: sala sportowa z boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Sala wyposażona zostanie w elektryczne kotary, które pozwolą  podzielić ją na trzy części, tak by można było jednocześnie korzystać z kilku boisk. Obiekt wyposażony będzie też w rozkładane trybuny, które pomieszczą  240 osób.Cały obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą jest firma PAECH z Międzychodu, która wygrała w sierpniu ubiegłego roku przetarg na dokończenie budowy po tym, jak gmina musiała rozwiązać umowę z poprzednim, niesolidnym wykonawcą. Przejęła inwestycję, gdy budynek był w stanie surowym otwartym.