• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Rząd planuje od jutra otworzyć place zabaw

29 maja 2020r.

W ramach czwartego etapu znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19 rząd chce  od 30 maja udostępnić place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu. Wciąż jednak czekamy na wytyczne GIS.

– Liczymy na zdrowy rozsądek rodziców, którzy będą przebywać na placach z dziećmi – mówił dziś rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że resort zdrowia przypomina o przestrzeganiu bezpiecznego dystansu. Mowa jest o zachowaniu dwumetrowej odległości  od innych osób i o tym, że rodzice i opiekunowie dzieci będą musieli zakrywać nos oraz usta, używając w tym celu np. maseczki. Ta zasada nie będzie obowiązywać dzieci.

Wojciech Andrusiewicz dodał, że Główny Inspektorat Sanitarny będzie wydawał ponadto rekomendacje dotyczące dezynfekcji placów zabaw. – Jeśli pojawi się takie wskazanie GIS, obowiązek ten będzie spoczywać na samorządach, do których place zabaw należą – stwierdził. Na razie jednak nie ma konkretnych wytycznych dotyczących zasad korzystania z placów zabaw.