• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Ruszyła termodernizacja “dwójki”

10 sierpnia 2021r.

Blisko 1,6 mln zł przeznaczyła gmina na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach. Nie tylko nabierze on kolorów, ale będzie też tańszy w utrzymaniu dzięki m.in. dociepleniu i modernizacji systemu grzewczego.

Gdy obok szkoły gmina zbudowała nowoczesną salę sportową, burmistrz Mariusz Olejniczak od razu zapowiedział, że zmieni się też wygląd budynku placówki. Tak też się stanie. Na początku lipca burmistrz podpisał umowę z wykonawcą, firmą AMS-BUD z Zielonej Góry, która do końca roku ma wywiązać się z zadania. – Jest już na placu budowy i rozpoczęła docieplanie ścian – mówi naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Marek Żurek. Inwestycja obejmie także docieplenie stropodachu, modernizację systemu grzewczego i stolarki okiennej. Gdy to wszystko zostanie zrobione budynek zyska nową elewację w kolorach nawiązujących do sąsiedniej sali sportowej.

Inwestycja sporo kosztuje dlatego gmina stara się o jej dofinansowanie. Na razie pozyskaliśmy 300 tys. zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych, czekamy też na decyzję w sprawie przyznania gminie premii termomodernizacyjnej w Banku Gospodarstwa Krajowego. Mogłaby wynieść 16 proc. wartości wskazanej w audycie energetycznym, czyli ok. 200 tys. zł.