• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Rośnie konstrukcja hali sportowej przy SP 3

11 lutego 2021r.

– W kolejnej gminnej szkole uczniowie będą mieć atrakcyjne warunki do uprawiania sportu – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, który oglądał wczoraj postępy prac na budowie hali przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach.

 
 
W budynku o powierzchni ponad 900 mkw będzie sala gimnastyczna (600 mkw) , z możliwością podziału jej na dwie części, tak by jednocześnie można było prowadzić lekcje wuefu dla różnych grup, a w jej sąsiedztwie sala do zajęć korekcyjnych i sanitariaty, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie będą też mogli korzystać z natrysków i szatni. Przy wejściu głównym znajdować się będzie podjazd, a przy łączniku prowadzącym do szkoły – platforma ułatwiającą komunikację uczniom niepełnosprawnym.
 
Przetarg na budowę hali sportowej przy „trójce” wygrał zielonogórski oddział firmy Exalo Drilling z Piły. – Inwestycja kosztować będzie 4,8 mln zł, ale 60 proc. kosztów zostanie pokrytych z dotacji, którą gmina otrzymała z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi skarbnik gminy Rafał Dydak, który wspólnie z burmistrzem sprawdzał wczoraj postępy prac.
 
Obaj z burmistrzem ucieszyli się z informacji, że prace przy budowie sali idą zgodnie z harmonogramem. Inwestycja ma być gotowa w grudniu tego roku.
 
Ten rok będzie wyjątkowy jeśli chodzi o inwestycje oświatowe. Na ich realizację gmina przeznaczyła rekordową kwotę 18,6 mln zł. Gros tych pieniędzy – 12 mln zł pójdzie na budowę nowej szkoły w Kunowicach. Ma zostać oddana do użytku jesienią tego roku.