• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Radość wśród działkowców z „Zorzy”

18 lipca 2022r.

40 tys. zł, na renowację ogrodzenia ogródków, dadzą działkowiczom z „Zorzy” gmina Słubice i Urząd Marszałkowski. Burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał dziś w Zielonej Górze umowę dotyczącą tej inwestycji.

O dotację wnioskowało stowarzyszenie Rodzinny Ogród Działkowy „Zorza” w Słubicach. Jak wyjaśnia Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Słubicach, działkowcy prosząc gminę o pomoc w zdobyciu zewnętrznych funduszy podnosili nie tylko kwestie estetyki, ale też wzrostu poziomu bezpieczeństwa.

Inwestycja będzie polegała m.in. na wymianie zniszczonego ogrodzenia na nową siatkę stalową, na długości 240 metrów, wymianie dwuskrzydłowej bramy wjazdowej, renowacji słupków betonowych w ogrodzeniu i uporządkowaniu terenu. Całość inwestycji została wyceniona na 40 tys. zł. Gmina przekaże 20 tys. zł i tyle samo Urząd Marszałkowski.
Rodzinny Ogród Działkowy Zorza składa się z 419 działek.

W podpisaniu umowy uczestniczyli: wicemarszałek województwa lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Prezes ROD Kolejarz w Zielonej Górze Bogumiła Czerkawska, Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska w lubuskim sejmiku Zbigniew Kołodziej i lubuski poseł PO Waldemar Sługocki.