• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Przy Katolickim Centrum Studenckim powstały Ogrody św. Franciszka

23 kwietnia 2021r.
Bardzo się cieszymy, że Gmina Słubice ma w tym swój udział. Otwarcie ogrodów zaplanowano na 2 maja. W programie uroczystości jest m.in. debata na temat ekologii, modlitwa ekumeniczna w ogrodzie i koncert Pawła Orkisza.
 
Z pomysłem stworzenia ogrodu ze ścieżką ekologiczną, przy Katolickim Centrum Studenckim, zwróciła się do gminy słubicka Fundacja Edueko.
W ramach funduszy, rezerwowanych każdego roku w budżecie na tzw. inicjatywy lokalne, dostała 7, 5 tys. zł, ponad połowę pieniędzy potrzebnych na stworzenie ogrodu.
 
Jak podkreśla ks. Rafał Mocny, który prowadzi Katolickie Centrum Studenckie, fundacja powstała po to, żeby rozszerzyć działalność Centrum o programy ekologiczne. – Zanieczyszczenie powietrza powoduje, że chcieliśmy stworzyć małą zieloną oazę w centrum miasta, gdzie będzie można odpocząć w cieniu roślin, gdzie będziemy organizować spotkania o tematyce ekologicznej – mówi ks. Rafał. Ponadto, biorąc przykład z gminy, fundacja zawiesi na budynku Centrum budki dla jerzyków.
– Tego typu inicjatywy mieszkańców bardzo mnie cieszą – podkreśla burmistrz i zachęca mieszkańców do działań proekologicznych. – To w jakim środowisku żyjemy zależy też od nas samych – mówi.