• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Inwestycje w Gminie

Przetarg ogłoszony. Ulicę Obozową czeka modernizacja!

7 października 2019r.

Do końca listopada gmina planuje wymianę nawierzchni na ulicy Obozowej, od skrzyżowania z ulicą Sportową do budowanego właśnie ronda przy hotelu Horda. Druga dobra wiadomość jest taka, że przy Obozowej zbudowany też będzie chodnik. – Na tę inwestycję pozyskaliśmy ponad 361 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, który odebrał dziś od wojewody Władysława Dajczaka symboliczny czek na tę właśnie kwotę.

Nowa nawierzchni położona zostanie na 751- metrowej drodze, na osiedlu Leśnym, natomiast chodnik budowany będzie od skrzyżowania ulicy Obozowej z Poziomkową do ronda przy Hordzie. Pozyskana dotacja to połowa kosztów całej inwestycji. Drugą połowę dołoży gmina z własnego budżetu. Przetarg na przebudowę ul. Obozowej został ogłoszony natychmiast po przydzieleniu gminie dofinansowania. Inwestycja ma być zrealizowana do końca listopada.

Jak podaje Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. na drogi lokalne w Lubuskiem trafi w sumie 82 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Na zatwierdzonej 30 sierpnia br. przez Prezesa Rady Ministrów liście zadań do dofinansowania znalazły się 82 zadania (13 zadań powiatowych oraz 69 zadań gminnych) – wszystkie złożone w naborze wnioski, otrzymały pozytywną ocenę formalną oraz merytoryczną.