• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

Przedszkole Pinokio z nagrodą w ogólnopolskim konkursie

26 lutego 2021r.
Praca dzieci z grupy Żabki, które pod okiem nauczycielki Iwony Nowaczewskiej narysowały pięknego “Przyjaciela Klubu Mleczaka”, zdobyła czwartą nagrodę w ogólnopolskim konkursie o takim właśnie tytule.
 
Dyrektorka przedszkola Pinokio Małgorzata Tomala-Kotek podkreśla, że w konkursie nie chodziło tylko o stworzenie pracy plastycznej. To zadanie zostało poprzedzone cyklem zajęć edukacyjnych, we wszystkich grupach przedszkolnych, podczas których rozmawiano o właściwej higienie jamy ustnej. Inspiracją były scenariusze Klubu Mleczaka przesłane przez organizatorów konkursu. Koordynatorem programu w przedszkolu Pinokio jest nauczycielka Anna Michałczak.
 
Jak relacjonują organizatorzy konkursu, wybór zwycięzców był bardzo trudny. – Napłynęło do nas tak dużo prac, że Jury obradowało kilka dni. W każdej pracy było widać, jak wiele serca włożyły dzieci w jej przygotowanie, za co serdecznie dziękujemy. Cieszy nas, że aż tyle przedszkoli zrealizowało zajęcia Klubu Mleczaka. Każda praca, którą nagrodziliśmy wyróżniała się czymś wyjątkowym: pomysłem, opisem, nazwą przyjaciela, sposobem wykonania. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
 
Organizatorzy nagrodzili twórców 5 prac, przyznali też 3 wyróżnienia.
 
Pinokio za zdobycie czwartego miejsca dostanie zestaw zabawek i materiałów edukacyjnych o wartości 1 500 zł. Oprócz tego przedszkolaki z grupy Żabki dostaną też pasty do mycia zębów Feelo Kids, naklejki Klubu Mleczaka oraz dyplomy.
Na zdjęciu nagrodzona praca dzieci z przedszkola Pinokio.