• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

Przedszkole “Pinokio” wyróżnione za “Czytanie na drugie śniadanie”

24 czerwca 2021r.

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp., już po raz trzeci, zaprosiła przedszkola z województwa lubuskiego do udziału w “Czytaniu na drugie śniadanie”. Właśnie wyróżniła nauczycielki, które w różnorodny i innowacyjny sposób zrealizowały cele programu.

Cieszymy się bardzo, że w tym gronie jest Pani Iwona Nowaczewska, która była koordynatorką programu w Przedszkolu Samorządowym nr 2 „Pinokio” w Słubicach.

Program, którego celem było przede wszystkim wspieranie rozwoju dziecka, promocja czytelnictwa i wartościowej literatury, w swoich założeniach opierał się na korzyściach płynących z codziennego, głośnego czytania dzieciom. Trwał od października 2020 r. i zakończył się w maju 2021 r.

– Pandemia i wzrost zachorowań na COVID -19 miały olbrzymi wpływ na realizację programu. Mimo trudności koordynatorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością, żeby w zmienionej formie, wykorzystując różnorodne technologie, nadal wprowadzać dzieci w świat książek i czytania – podsumowują organizatorzy. “Czytanie na drugie śniadanie” odbyło się w 57 grupach przedszkolnych i dotarło do 1347 dzieci.

W przedszkolu „Pinokio” w programie uczestniczyło 175 dzieci. W każdej sali powstał kącik czytelniczy, przy którym gromadziły się maluchy i słuchały utworów literatury dziecięcej. Do akcji włączyli się też rodzice, którzy nagrywali filmiki z czytanymi przez siebie książkami. Przedszkole nawiązano też współpracę z biblioteką miejską i uczestniczyło w XX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, za co dostało certyfikat ,,Podróży Lokomotywą Pełną Bajek”. Ciekawe były też spotkania (z powodu pandemii odbyły się online) z policjantami i strażakami, którzy dzieciom przybliżyli wiersze związane z tematyką ich pracy. Dzieci wzięły też udział w XVI Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Wierszy ,,Ptasie Trele” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 1 ,,Jarzębinka. Za zajęcie IV miejsca w Programie Ogólnopolskim ,,Klub Mleczaka” „Pinokio” wzbogaciło swoją przedszkolną biblioteczkę o nowości wydawnicze z literatury dziecięcej. Książki były też w tle podczas różnych wydarzeń w przedszkolu. Dzieci miały wówczas okazje posłuchać wierszy, bajek i opowiadań związanych z tematyką imprezy, m.in. Dniem Pluszowego Misia, Postaci z Bajek, Dniem Ziemi czy Latawca.