• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Przedszkolaki najpierw posprzątały park, a potem pojechały na wycieczkę 

8 lipca 2022r.

Na świetny pomysł wpadli motocykliści z klubu Nine Six MC Poland. Ufundowali dla dzieci bilety do Majalandu, co było nagrodą za posprzątanie parku.

27 czerwca 2022r. dzieci z dwóch najstarszych grup: „Pszczółki” oraz „Motylki” z Przedszkola Samorządowego nr 3 „Miś Uszatek” w Słubicach zadbały o teren parku niedaleko Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zbieraniu śmieci pomogli im rodzice, nauczycielki i burmistrz Mariusz Olejniczak, któremu wcześniej motocykliści wręczyli 50 biletów do parku rozrywki w Kownatach.

– Posprzątaliśmy park ze wszystkich śmieci: pustych butelek i puszek, opakowań papierowych i foliowych toreb. Nie spodziewaliśmy się, że na stosunkowo niewielkim terenie przy mostkach, zbierzemy tak dużo śmieci. Dzieci stwierdziły, że dorośli w miejscu odpoczynku śmiecą więcej niż dzieci na placu zabaw. Niestety to smutna prawda – mówi dyrektorka przedszkola Kamila Łopusiewicz.

Za swoją pracę, dzieci od przedstawicieli Klubu Motocyklowego Nine Six MC Poland otrzymały bilety do parku rozrywki , gdzie pojechały 5 lipca. – Podczas wyjazdu pogoda i humory wszystkim dopisywały. Dzieci skorzystały z niemal wszystkich atrakcji dostosowanych do wieku i wzrostu, zachowywały się bezpiecznie i odpowiedzialnie. Przez cały czas uśmiechy nie schodziły im z twarzy – wspomina dyrektorka. – Raz jeszcze dziękujemy za możliwość skorzystania z fantastycznych atrakcji – dodaje.