• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Przedświąteczny Koncert Baśniowy – fantastyczna podróż dźwiękowa Słubickiego Towarzystwa Muzycznego

13 grudnia 2022r.

Collegium Polonicum gościło 12 grudnia młodych, zdolnych muzyków. Na scenie wybrzmiały różnorodne tematy – od dźwięków pochodzących z bajek “Alladyn”, “Król Lew”, “Pocahontas” czy “Kraina lodu” po klasyczne i humorystyczne skerco na fortepian “Kot i mysz”.

Przedświąteczny Koncert Baśniowy zgromadził artystów z takich grup muzycznych, jak Studio Piosenki SMOK, SAX Band, BajkaQuartet, Chór Dziecięcy Don Diri Don ze Szczecina, Rytmos Junior i Kwartet Saksofonowy z Musikschule we Frankfurcie nad Odrą. Wystąpił także Piotr Prokopow – zdobywca Grand Prix I Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego MUSICA NOVA. Mocną drużyną były również chóry: Chór Adoramus, Chór Eurythm, Chór uczniów PSM I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach oraz Chór SNOSM w Słubicach.

Na scenie nie zabrakło także elementów kina francuskiego – pojawił się temat z filmu “Pan od muzyki”. Koniec koncertu uświetnił utwór wykonany przez wszystkich muzyków.

Partnerami wydarzenia zorganizowanego przez Słubickie Towarzystwo Muzyczne byli: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach, Społeczna Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Słubicach, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury oraz Collegium Polonicum.