• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

„Przeciw sobie – obok siebie – wspólnie: Jak chcemy żyć w naszym Dwumieście?” – Viadrina zaprasza do udziału w dialogu online

4 października 2021r.

W środę, 27 października 2021 r. w godz. 17.00-20.00 Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą organizuje dialog online, do udziału w którym zaprasza mieszkanki i mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą.

 

W rozmowie wezmą udział przedstawiciele świata polityki, kultury i gospodarki. Dyskutować będą o tym, czy i jak odczuwają w Dwumieście szeroko komentowany w mediach rozłam społeczeństwa, jak oceniają siłę lokalnej więzi społecznej i jak chcą wspólnie żyć w przyszłości. Do udziału w rozmowie zapraszają Viadrina i nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą, René Wilke.

Spotkanie stanowi drugą edycję cyklu dialogów „Jak Państwo to widzą?”, dzięki któremu jako Uniwersytet Europejski chcemy stworzyć forum dyskusji o kształtowaniu wspólnego życia – także i zwłaszcza dyskusji o kwestiach, w których stykają się różne, czasem nawet sprzeczne perspektywy i poglądy. Rozmowę poprowadzi dwoje doświadczonych pracowników Instytutu Zarządzania Konfliktami na Uniwersytecie Europejskim Viadrina. Rozmowa podzielona będzie na dwie części: oprócz wspólnej rozmowy wszystkich uczestników, będzie także możliwość wymiany doświadczeń w mniejszych grupach.

Wydarzenie odbędzie się w formie konferencji video na platformie internetowej Zoom i będzie tłumaczone symultanicznie na język polski. W rozmowach w małych grupach będą uczestniczyli asystenci językowi.

Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do środy, 20 października. Formularz rejestracyjny i dalsze informacje można znaleźć na stronie: www.europa-uni.de/dialogonline

Fot. Artur Kozłowski