• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Producent nie wywiązał się z terminu dostawy, stąd opóźnienie w parku przy al. Niepodległości

5 września 2022r.

– Miałem nadzieję, że lato zakończymy wspaniałą imprezą w parku przy al. Niepodległości, który przebudowujemy z myślą o dzieciach i rodzinach. Niestety, producent urządzeń do zabaw nie był w stanie dostarczyć ich na czas -tłumaczy burmistrz Mariusz Olejniczak.

– Obecna sytuacja geopolityczna spowodowała przerwy w łańcuchu dostaw i problemy z dostępnością urządzeń. Dlatego trzeba było wstrzymać tymczasowo część prac w parku przy al. Niepodległości – mówi burmistrz. – Mam jednak nadzieję, że jesienią wszystkie te rzeczy dotrą do Słubic – dodaje.

W parku przy alei Niepodległości część urządzeń już stoi, na inne czekamy i to dlatego wykonawca nie może dokończyć choćby utwardzenia niektórych fragmentów parku. Leży tam tłuczeń, który stanowić będzie podbudowę pod bezpieczną, ekologiczną i przepuszczającą wodę nawierzchnię na placach zabaw, ale najpierw trzeba zamontować brakujące urządzenia.

– Prosimy mieszkańców jeszcze o chwilę cierpliwości. Robimy wszystko, żeby jak najszybciej zakończyć tę inwestycję – mówi burmistrz.

Przypomnijmy. Gmina zagospodarowuje 2,5- hektarowy teren przy al. Niepodległości i tworzy tam miejsce wypoczynku i rekreacji dla dzieci i młodzieży, a także dla rodzin. Na kilku polanach powstają place zabaw dla dzieci w różnym wieku, także dla dzieci niepełnosprawnych. – Miejsca te zostały tak zaprojektowane, żeby ok. 70 proc. powierzchni parku pozostała zielona – podkreśla burmistrz. Na terenie parku stanie duża altana, została już zamontowana samoczyszcząca się toaleta, przystosowana także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Przebudowa parku przy al. Niepodległości kosztować będzie 6, 6 mln zł. Na tę inwestycję przeznaczyliśmy m.in. ponad 1,2 mln zł zewnętrznych środków.