• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19. Ważna informacja dla rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2

21 października 2020r.

Wczoraj późnym wieczorem sanepid poinformował dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach o tym, że u jednej z pracownic tej placówki stwierdzono zachorowanie na COVID-19. Z tego powodu od dziś, 21 października do piątku 23 października 2020 r. , za zgodą burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i po uzyskaniu pozytywnej opinii powiatowego inspektora sanitarnego, zawieszone zostały zajęcia stacjonarne w klasie II b (26 osób), której uczniowie mieli kontakt z osobą zarażoną.

Ponadto 60 dzieci, z klas I-III, które uczestniczyły w zajęciach w świetlicy i także mogły mieć kontakt z zarażoną osobą, objęto nadzorem epidemiologicznym. Dzieci te do piątku także pozostaną w domach.

Dla uczniów kl. IIb organizowane jest nauczanie zdalne, a pozostałe 60 dzieci ( są z różnych klas) otrzymają materiały z lekcji za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

We wtorek wieczorem, dyrekcja placówki natychmiast powiadomiła, telefonicznie oraz za pośrednictwem dziennika elektronicznego, rodziców i prawnych opiekunów dzieci, które mogły mieć kontakt z osobą chorą,  że uczniowie Ci zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. Nadzorem epidemiologicznym zostało objętych także dwoje nauczycieli szkoły.

Bardzo prosimy rodziców, żeby w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących zaistniałej sytuacji kontaktowali się ze szkołą telefonicznie, nr tel. 95 758 2715 lub za pośrednictwem aplikacji Librus, do której wszyscy mają dostęp.