• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Postulaty polskich i niemieckich uczniów dotyczące ochrony środowiska i klimatu

2 grudnia 2020r.

Europarlamentarzyści z woj. lubuskiego oraz Krajów Związkowych Berlin i Brandenburgia otrzymają dokument zawierający rekomendacje i postulaty dotyczące ochrony klimatu i środowiska. Postulaty zostały wypracowane wspólnie przez polskich i niemieckich uczniów podczas transgranicznej debaty „Europejski Zielony Ład”.

Młodzież z Polski i Niemiec, podczas wspólnej dyskusji, która odbyła się 8 października br. we Frankfurcie nad Odrą, wypracowała konkretne zalecenia w zakresie mobilności, transformacji systemu energetycznego i różnorodności biologicznej. Poruszane tematy dotyczą strategii Komisji Europejskiej „Europejski Zielony Ład”, która zakłada, że Europa stanie się kontynentem neutralnym klimatycznie do roku 2050. Tym samym wypracowane rekomendacje stanowią wkład polskich i niemieckich uczniów z Dwumiasta i z regionu w dyskurs o przyszłości Europy. List wraz z dokumentem zostanie przekazany europosłom przez Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct w Zielonej Górze i Frankfurcie nad Odrą. 

Jakie pomysły mieli młodzi Polacy i Niemcy? Zobaczcie sami

https://www.frankfurt-oder.de/B%C3%BCrger/Verwaltung-Politik/S-322-ubicko-Frankfurckie-Centrum-Kooperacji/Aktualno-347-ci/Forderungen-deutscher-und-polnischer-Sch%C3%BClerinnen-und-Sch%C3%BCler-zum-Klima-und-Umweltschutz-auf-dem-Weg-nach-Europa-.php?object=tx,2616.14&ModID=7&FID=2616.18408.9&NavID=2616.1787&La=9