• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Polscy i niemieccy uczniowie dyskutują o transformacji energetycznej

5 października 2022r.

Tegoroczna polsko-niemiecka debata uczniów na temat „Europejskiego Zielonego Ładu” odbędzie się 13 października w Collegium Polonicum w Słubicach. Na tle wojny z Ukrainą, w centrum uwagi znajdzie się temat transformacji energetycznej. Podczas całodniowego wydarzenia 70 uczniów z Dwumiasta Frankfurt nad Odrą – Słubice i regionu będzie dyskutować o ekologicznych, społeczno-ekonomicznych i geopolitycznych wymiarach transformacji energetycznej i opracuje postulaty dla polityki europejskiej.

W ramach debaty, o godz. 15:00 – 16:00, młodzież będzie wymieniać poglądy z ekspertami z dziedziny polityki, nauki i Unii Europejskiej. Wśród panelistów są m.in. prof. dr Reimund Schwarze z Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, Heiner Klemp (Bündnis 90/Die Grünen), poseł do parlamentu krajowego Brandenburgii oraz dr Hanna Schudy i dr Rafał Kuligowski, eksperci Team Europe z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Do dyskusji z ekspertami zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja do 12 października br.  na adres: marta.rusek@frankfurt-oder.de.

Przedstawicieli mediów zapraszamy o godz. 13:30 na pytania odpowiadać będą: Marta Rusek ze Słubicko- Frankfurckiego Centrum Kooperacji oraz Hanna Hombach i Valentin Petri z Ruchu Młodych Europejskich Federalistów Berlin-Brandenburgia. Prosimy o rejestrację do 12 października 2022 r. (marta.rusek@frankfurt-oder.de)

 

Więcej informacji:

www.frankfurt-oder.de/Kooperationszentrum

www.facebook.com/Kooperationszentrum.CentrumKooperacji/

W załączeniu harmonogram do pobrania poniżej informacji

 

Polsko-niemiecka debata uczniów organizowana jest przez Słubicko- Frankfurckie Centrum Kooperacji wraz Punktami Informacji Europejskiej EDIC we Frankfurcie nad Odrą i Zielonej Górze oraz  przy merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia Młodych Europejskich Federalistów (JEF) Berlin-Brandenburg.

Wydarzenie jest finansowane w ramach projektu KPF „Dzień Europy w Dwumieście Frankfurt nad Odrą – Słubice” Euroregionu Pro Europa Viadrina ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy INTERREG V

Załączniki