Polscy i niemieccy uczniowie dyskutują o transformacji energetycznej
Tegoroczna polsko-niemiecka debata uczniów na temat „Europejskiego Zielonego Ładu” odbędzie się 13 października w Collegium Polonicum w Słubicach. Na tle wojny z Ukrainą, w centrum uwagi znajdzie się temat transformacji energetycznej. Podczas całodniowego wydarzenia 70 uczniów z Dwumiasta Frankfurt nad Odrą – Słubice i regionu będzie dyskutować o ekologicznych, społeczno-ekonomicznych i geopolitycznych wymiarach transformacji energetycznej i opracuje postulaty dla polityki europejskiej.
W ramach debaty, o godz. 15:00 – 16:00, młodzież będzie wymieniać poglądy z ekspertami z dziedziny polityki, nauki i Unii Europejskiej. Wśród panelistów są m.in. prof. dr Reimund Schwarze z Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, Heiner Klemp (Bündnis 90/Die Grünen), poseł do parlamentu krajowego Brandenburgii oraz dr Hanna Schudy i dr Rafał Kuligowski, eksperci Team Europe z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Do dyskusji z ekspertami zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja do 12 października br. na adres: marta.rusek@frankfurt-oder.de.
Przedstawicieli mediów zapraszamy o godz. 13:30 na pytania odpowiadać będą: Marta Rusek ze Słubicko- Frankfurckiego Centrum Kooperacji oraz Hanna Hombach i Valentin Petri z Ruchu Młodych Europejskich Federalistów Berlin-Brandenburgia. Prosimy o rejestrację do 12 października 2022 r. (marta.rusek@frankfurt-oder.de)
Więcej informacji:
www.frankfurt-oder.de/Kooperationszentrum
www.facebook.com/Kooperationszentrum.CentrumKooperacji/
W załączeniu harmonogram do pobrania poniżej informacji
Polsko-niemiecka debata uczniów organizowana jest przez Słubicko- Frankfurckie Centrum Kooperacji wraz Punktami Informacji Europejskiej EDIC we Frankfurcie nad Odrą i Zielonej Górze oraz przy merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia Młodych Europejskich Federalistów (JEF) Berlin-Brandenburg.
Wydarzenie jest finansowane w ramach projektu KPF „Dzień Europy w Dwumieście Frankfurt nad Odrą – Słubice” Euroregionu Pro Europa Viadrina ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy INTERREG V