• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Polscy i niemieccy uczniowie będą dyskutować o Europejskim Zielonym Ładzie

5 października 2021r.

Debata młodzieży odbędzie się w środę we Frankfurcie nad Odrą, a jej organizatorem jest Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji. Młodzi z obu stron Odry oprócz dyskusji mają też w planach opracowanie konkretnych postulatów związanych z ochroną środowiska.

Utworzą trzy grupy robocze, które zajmą się: aspektami mobilności, transformacji energetycznej i różnorodności biologicznej. Wyniki debaty zostaną podsumowane w dwujęzycznej deklaracji końcowej i omówione z ekspertami z regionu.

– Celem spotkania jest zdobycie i wykorzystanie przez uczniów podstawowej wiedzy na temat pracy i funkcjonowania Unii Europejskiej (podczas spotkań przygotowawczych), rozwijanie świadomości i poznanie wyzwań związanych ze zmianami klimatu, zwłaszcza w odniesieniu do polityki europejskiej – wyjaśniają organizatorzy. – Poprzez kontakt i wymianę z uczniami z kraju sąsiedniego
uczniowi nie tylko zdobędą doświadczenie we współpracy transgranicznej, ale także będą mogli poznać perspektywę swoich rówieśników w odniesieniu do omawianych tematów – dodają.

Przedstawiciele młodzieży wezmą ponadto udział w Dialogu Obywatelskim, z udziałem posłów do Parlamentu Europejskiego, który odbędzie się 28 października 2021 r. we Frankfurcie nad Odrą.

W załączniku znajduje się harmonogram spotkania.

Załączniki