• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Policjanci podsumowali ubiegły rok. Było czego gratulować!

30 stycznia 2020r.

Burmistrz Mariusz Olejniczak uczestniczył dziś w podsumowaniu pracy słubickich policjantów w 2019 roku. – Było wiele powodów do gratulacji- mówił burmistrz po spotkaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach.

Przykładów akcji, które zakończyły się powodzeniem nie sposób wszystkich wymienić. Kryminalni ze Słubic zlikwidowali m.in. nielegalną plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli ponad 2,5 kg marihuany, zatrzymali parę, która kradła karty kredytowe i dokonywała na nie zakupów, w ręce policjantów wpadli też trzej złodzieje samochodów.

Chwalono się też tym, że dzielnicowy sierż. Tomasz Tetera uratował życie starszej kobiecie, która przewróciła się na chodniku, policjanci z Rzepina udaremnili próbę samobójczą 50-letniego mężczyzny, a mł. asp. Adrian Kasik, po służbie zatrzymał złodzieja, który jak się później okazało był poszukiwany listem gończym.

Wśród niewątpliwych sukcesów wymieniono m.in. wzrost wykrywalności w ub. roku przestępstw gospodarczych, o 4,4 proc. w porównaniu do roku 2018. Korzystnie wygląda też statystyka wykrywalności przestępstw ogółem. Tu zanotowano wzrost o 3,4 proc. O 7,8 proc. lepsza jest też wykrywalność przestępstw kradzieży samochodów.

W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z powiatu słubickiego, którym komendant Tomasz Rawa podziękował za wsparcie działań policjantów. Mówił m.in. o kolejnych testerach do wykrywania narkotyków, które trafiły do komendy dzięki wsparciu gminy Słubice. Nie pierwszy raz gmina pomogła policji. Wcześniej przekazała m.in. najwyższej jakości, atestowane urządzenie do sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, wyposażyła policjantów w testery trzeźwości, pomogła w zakupie radiowozów, sfinansowała dodatkowe patrole policji w mieście.