• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Pokażmy razem: każdy jest inny, ale wszyscy równi!

1 grudnia 2021r.

Stowarzyszenie po PROstu, przy wsparciu gminy Słubice, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, organizuje w piątek, 3 grudnia, kolejny marsz integracyjny ulicami naszego miasta.

– Zachęcam do wzięcia udziału w marszu, żeby pokazać naszą bliskość z osobami, którym na co dzień żyje się zdecydowanie trudniej niż nam, szczególnie teraz w okresie pandemii, której towarzyszy strach– mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Organizatorzy marszu proszą o zabranie ze sobą kolorowych balonów i transparentów. Podopieczni stowarzyszenia będą też nieśli kolorowe kwiaty, które zrobili własnoręcznie w ramach zajęć w stowarzyszeniu.

Prezes stowarzyszenia po PROstu Joanna Sierżant-Rekret zaprasza mieszkańców na godzinę 10.00 pod siedzibę stowarzyszenia przy ul. Kilińskiego 9L. To stamtąd wyruszy marsz, którego finał zaplanowano na placu Bohaterów.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie happening „Nasze kolorowe serce bije dla wszystkich”. Uczestnicy przyczepiać będą kolorowe kwiaty z bibuły, jako symbol różnorodności ludzi, do wielkiego styropianowego serca. Stowarzyszenie przygotowało też uwrażliwiający tor przeszkód, żeby uświadomić osobom zdrowym, na jakie problemy narażone są niepełnosprawni czy to w domu czy w mieście. O 10.45 wszyscy zaśpiewają piosenkę „Kochaj Różnym Być”, w której pojawiają się znamienite słowa: I my możemy być melodią i jak piękny akord razem brzmień, razem cieszyć się harmonią, choć z nas każdy inny jest.

Uczestnicy happeningu rozdawać też będą przechodniom kwiaty i zapraszają na pyszne babeczki i gorące kakao.
Działania realizowane są w ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” dofinansowanego ze środków Gminy Słubice