• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
 • Zwiedzaj z nami Dwumiasto! Gmina
  Zwiedzaj z nami Dwumiasto!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Poczujmy razem magię Dwumiasta. W weekend znów czeka nas wiele atrakcji

15 lipca 2021r.

Jeszcze mamy w pamięci wspomnienia poprzedniego, pełnego atrakcji weekendu, a już szykuje nam się kolejny, który ma być wypełniony równie ciekawymi wydarzeniami.

– Czeka nas niesamowity weekend w niezwykłym miejscu – zapowiada Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, pomysłodawca wakacyjnego cyklu “Letnie granie w Słubicach”. – Zanim przeniesiemy się do nad staw, w parku przy Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji, magiczną przestrzeń przygotujemy na placu Bohaterów, gdzie zobaczymy unikatowy performance teatralno-muzyczno-taneczny “Zamek Graala” w wykonaniu Studia Tańca “Bohema” – zdradza SMOK.

“Zamek Graala” to kolejny pomysł Henryka Lechelta. Zapowiada się więc jak zawsze bardzo klimatyczny spektakl z pięknym tańcem, ciekawym przesłaniem i mnóstwem emocji.Performance będzie można obejrzeć w piątek o 19.00 na placu Bohaterów. O 21.00 warto już być w parku, który sąsiaduje z SOSiRem (ul. Kupiecka), który będzie miejscem artystycznego projektu “Novum” kolektywu Between_us.

– Novum to mistyczne doświadczenie przepełnione symboliką, w formie tożsame z pradawnym obrzędem. Przez dwie noce, w otoczeniu uroczej sadzawki, oddamy się refleksji poprzez taniec i ruch. Siłą napędową będzie muzyka elektroniczna, której etniczne korzenie żywią futurystyczny kwiat,a dodatkowym impulsem, szata wizualna oparta na projekcji światła i obrazu w przestrzeni – w taki sposób twórcy opowiadają o przygotowanym przez siebie wydarzeniu, które będzie też można obejrzeć z w tym samym miejscu w sobotę o 21.00.

W sobotę od 12.00 do 18.00 w parku będą też warsztaty ceramiczne i taneczne, animacje dla dzieci, miasteczko historyczne i warsztaty rzemiosła. Od 15.00 do 18.00 zaprezentują się  lokalni artyści, tancerze i aktorzy, wokaliści, performersi, a w niedzielę o 20.00 rozpocznie się koncert zespołu “Trupięgi”.

Wszystkie wydarzenia realizowane będą w ramach polsko-niemieckiego projektu Magia Dwumiasta.