• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Inwestycje w Gminie

Plac Bohaterów zmienia się z dnia na dzień. Jesienią będzie tu ładne miejsce do odpoczynku!

3 października 2019r.

– Cieszę się, że prace idą zgodnie z harmonogramem i jesienią będziemy mogli udostępnić mieszkańcom ten plac, który po przebudowie stanie się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.Wybrał się tam ostatnio ze skarbnikiem gminy Rafałem Dydakiem, żeby obejrzeć co zostało już zrobione.

Obecnie na placu montowane są m.in. urządzenia do zabawy dla dzieci. Wszystkie stoją na bezpiecznej, syntetycznej nawierzchni, która zamortyzuje ewentualny upadek malucha. Obok budowane są siedziska, które będą idealnym miejscem dla rodziców czuwających nad dziećmi bawiącymi się w tej części placu. Nowych siedzisk i ławek będzie na placu ok. 60.

Powstało tu też miejsce na mobilną scenę, tak by można było tu urządzać imprezy plenerowe. Gotowe są już alejki spacerowe, przygotowane jest miejsce pod fontannę, która zostanie atrakcyjnie podświetlona. Posadzona została już też część roślin, które dodadzą kolorów temu miejscu i stworzą przyjemne otoczenie.

Inwestycja, która rozpoczęła się na początku roku, od budowy parkingów, zgodnie z umową, ma być gotowa w końcówce listopada. Niewykluczone jednak, że wykonawca – słubicka firma Eurokop Invest – upora się z nią wcześniej.

Na przebudowę placu Bohaterów gmina Słubice przeznaczyła 4,3 mln zł.