• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Pierwszy słubicko-frankfurcki piknik obywatelski w ramach transgranicznego rozwoju miejskiego

17 sierpnia 2022r.

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak wraz z nadburmistrzem Frankfurtu nad Odrą René Wilke zapraszają w piątek, 2 września 2022r. o godz. 18:00 wszystkich mieszkańców obydwu miast na pierwszy słubicko-frankfurcki piknik obywatelski. Wydarzenie odbędzie się w hali koncertowej we Frankfurcie nad Odrą i na pobliskiej promenadzie.

Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną potrawy z grilla w tym również dania wegetariańskie. W ramach integracji i wymiany doświadczeń kulinarnych prosimy o przyniesienie własnych  potraw, którymi chcielibyście się Państwo podzielić z innymi uczestnikami. Dla najmłodszych zaplanowano opiekę animatorów i gry plenerowe.

Podczas pikniku zaprezentowana zostanie wizja przyjaznego środowisku, atrakcyjnego i wspólnego Dwumiasta. Będzie możliwość dyskusji o pomysłach i oczekiwaniach mieszkańców. Wydarzeniu przyświeca idea atrakcyjnego zagospodarowania terenu w okolicach mostu – wspólnie zbierzmy nowe pomysły.

Piknik obywatelski zapoczątkuje trzyletni projekt, który miasta przeprowadzą wspólnie z partnerami: Arbeiten und Leben in historischen Gebäuden gGmbH, Quartieramanagement Innestadt-Beresinchen, polsko-niemieckie stowarzyszenie obywatelskie „Unsere Miasto-Nasze Stadt” e.V. oraz fundacja na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach. Projekt finansowany jest w ramach programu „Common Grounds” Fundacji Roberta Bosha.

Przed piknikiem wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w transgranicznym spacerze – spotykamy się na moście po słubickiej stronie o godz. 16:00

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

justyna.dudek@slubice.pl