• 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • Fot. Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, festiwal transVOCALE Gmina
  transVOCALE? Zaczynamy odliczanie!
  Czytaj więcej
 • Fot. Lesly Juarez on Unsplash Gmina
  Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Bezpłatne warsztaty Mindfulness
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Tylko do końca listopada można składać wnioski o „300 plus”
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Pierwszy Dzień Wiosny za nami!

22 marca 2022r.

21 marca to dzień na który czekaliśmy wszyscy! Pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę!

Ten dzień to szczególne wydarzenie dla osób z Zespołem downa które w tym dniu obchodzą swoje święto. Dwie różne skarpetki na stopach to symbol tej choroby. Wynika to z tego że dwie skarpetki położone obok siebie przypominają chromosomy które przy tej chorobie maja decydujące znaczenie. w parku przy Placu Przyjaźni dzieci z przedszkola powiesiły właśnie kolorowe skarpetki przypominające nam właśnie o tym dniu. Organizacją heppeningu zajęło się Stowarzyszenie po PROstu.

Jak co roku w pierwszy Dzień wiosny w mieście pojawili się mali wolontariusze. Dzieci z przedszkola Pinokio wyruszyły w miasto by kwestować na rzecz Hospicjum Domowego św. Wincentego  A’Paulo. Za przekazanie symbolicznej wpłaty do puszki dzieci nagradzały przechodniów własnoręcznie robionymi papierowymi tulipanami. To piękna tradycja która zawitała już u nas na stałe!

Cierpliwie młodzież wyczekiwała oficjalnego otwarcia skateparku przy ul. Akademickiej – doczekaliśmy się swojej pierwszej imprezy na tym obiekcie! Mimo, iż na obiekcie młodzież stawiała już swoje pierwsze kroki w zimowej aurze, to warto było poczekać z organizacja wydarzenia do 21 marca. Pogoda dopisała w 100 procentach, świeciło słońce a to pozwoliło na oddanie się zabawie do późnych godzin. Zawodowcy i instruktorzy prowadzący warsztaty podzielili młodzież na trzy grupy i prowadzili zajęcia na różnych poziomach zaawansowania. Można było pod okiem profesjonalisty stawiać swoje pierwsze kroki jak i doskonalić już nabyte umiejętności- dodaje burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak