• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Piękny jubileusz Piotra Kiedrowicza

23 grudnia 2022r.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Słubicach, gościliśmy Pana Piotra Kiedrowicza, który w tym roku obchodzi wspaniały jubileusz.  – Serdecznie gratulujemy, że od 50 lat jest Pan wierny swojej pasji, którą jest lekkoatletyka – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak.

– Najpierw jako zawodnik, a później jako trener m.in. kadry Polski udowadnia Pan, że jest tylko jeden sposób, żeby osiągnąć sukces praktycznie we wszystkim: dać z siebie wszystko – dodał burmistrz Mariusz Olejniczak, który wspólnie z przewodniczącym rady Grzegorzem Cholewczyńskim postanowili uhonorować słubickiego sportowca i działacza.

– Swoją pasją dzieli się Pan też z dziećmi i młodzieżą, m.in. w utworzonej przez siebie Słubickiej Akademii Biegowej, ale przede wszystkim, od 1987 roku trenuje Pan zawodników klubu Lubusz Słubice. Jesteśmy niezmiernie dumni, że wychował Pan kilkudziesięciu mistrzów Polski, a także medalistów mistrzostw świata i Europy. Szczególnie za to dziękujemy, bo sport uczy nieustępliwości i hartu ducha. Pięknie wyrażają to słowa Martina Luthera Kinga: „Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.”
Burmistrz podkreślił też, że trener to nierzadko najważniejsza osoba w sportowym życiu zawodnika. – Wielkie szczęście mieli i mają Pana podopieczni, że na ich drodze stanął nie tylko wspaniały sportowiec, ale też człowiek, który jest dla nich niekwestionowanym autorytetem – dodał.

W imieniu swoim i radnym burmistrz przekazał Panu Piotrowi życzenia kolejnych sukcesów, zdrowia i siły, ale też nieustającej radości w rozwijaniu sportowej pasji.
Piotr Kiedrowicz zapewnił, że będzie wspierał słubickich sportowców tak długo, jak to tylko będzie możliwe. – Jeszcze nie raz o nich Państwo usłyszą – mówił.