• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

– Pięknie reprezentowaliście Słubice – dziękował burmistrz zwyciężczyni The Voice Kids i uczestnikowi programu

7 maja 2021r.

Sara Egwu-James, zwyciężczyni ostatniej edycji programu The Voice Kids i Stasiu Szewieliński, uczestnik tego programu, spotkali się dziś z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem, który pogratulował im sukcesów.

– Oglądałem Wasze występy trzymając mocno kciuki, żeby ta muzyczna przygoda przyniosła Wam ogrom radości i satysfakcję. Ale dostarczyliście nam emocji! – mówił burmistrz. Sukcesów w programie burmistrz pogratulował także mamie Sary- Arlecie Dancewicz oraz Edycie Kręgiel ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, pod okiem której Sara ćwiczy wokal, a także mamie Stasia – Judycie Szewielińskiej.

Do gratulacji i życzeń przyłączyła się też zastępca burmistrza Adriana Dydyna- Marycka i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński. – Oglądając Wasz występ w Przesłuchaniach w Ciemno byłem pewien, że fotele się odwrócą – wspominał G. Cholewczyński. Przyznał, że gdy Sara walczyła w finale był ogromnie wzruszony. – Dziękujemy, że tak pięknie reprezentowaliście Słubice – dodał burmistrz.

12-letnia Sara z Ośna Lubuskiego na co dzień uczy się w Szkole Muzycznej I stopnia w Słubicach, a wokal ćwiczy pod okiem Edyty Kręgiel w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Gdy podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewała utwór “Anyone” Demi Lovato odwróciły się wszystkie trenerskie fotele. Wkrótce utalentowana wokalistka podbiła serca tysięcy Polaków i została okrzyknięta młodą Whitney Houston. Sara podczas spotkania z burmistrzem przyznała, że nie spodziewała się, że wygra program. Przede wszystkim – jak podkreślała – udział w The Voice Kids wiele ją nauczył i pomógł dojrzeć muzycznie. – Przed pierwszym występem miałam ogromną tremę, ale jak wyszłam na scenę i zaczęłam śpiewać wszystko minęło – wspominała Sara.

Muzykę nosi też w sobie 13-letni Stasiu. Jest typowym samoukiem, od zawsze uwielbiał śpiewać. Robił to m.in. w kościelnej scholii. Do występów w programie pomogły mu się przygotować Barbara Weiser-Lada, ktora prowadzi chór Adoramus i dyrektorka słubickiej szkoły muzycznej Katarzyna Penkala.Staś to uczeń 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stefana Czarnieckiego w Słubicach. Podczas Przesłuchań w Ciemno zachwycił nie tylko trenerów, ale także widzów przed telewizorami. Zaśpiewał numer Kings & Queens z repertuaru Avy Max, a w jego stronę odwróciły się dwa fotele – Tomson i Baron i Cleo. Staś wybrał chłopaków i pod ich skrzydłami kontynuował swoją przygodę w czwartej edycji muzycznego show.

Wśród podarunków, które przekazaliśmy dziś naszym gościom były m.in. piękne torty zrobione przez Sylwię Sobiegraj z The Cake Designer- Torty Artystyczne, za co serdecznie dziękujemy.