• Gmina
  Od 1 września Urząd Miejski w Słubicach czynny od 8.00 do 16.00
  Czytaj więcej
 • Stypendyści gminy Gmina
  Do tych uzdolnionych uczniów powędrowały nagrody i stypendia burmistrza
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Blisko 1,6 mln zł na wakacyjne remonty w placówkach oświatowych
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Gmina dostanie blisko 2 mln zł na przebudowę ul. Witosa
  Czytaj więcej
 • Przypominamy, że do do końca sierpnia Urząd Miejski w Słubicach jest otwarty od 7.00 do 15.00
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Miejskie Święto Hanzy? Bawimy się dalej!
  Czytaj więcej
 • Lato kulturalne w Dwumieście Gmina
  To już w najbliższy weekend rozpoczynamy Miejskie Święto Hanzy!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wiele powodów do radości. Burmistrz dostał wotum zaufania od radnych i absolutorium
  Czytaj więcej
 • Festiwal piosenki w Gmina
  Ale nam się pięknie rozśpiewała “Jarzębinka”
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wszystkiego najlepszego kochane dzieci!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Superwiadomość! Dostaniemy prawie 15 mln zł na gminne inwestycje!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Jak ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania uchodźców.
  Czytaj więcej
 • Otwarciue sali przy SP3 Gmina
  Uczniowie” trójki” zachwyceni nową salą sportową!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wielka radość. Gmina zdobyła ponad 2,2 mln zł na remont ul. Kopernika!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Gmina buduje kolejną ścieżkę rowerową i drogę
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kopernika Gmina
  Rozpoczynamy przebudowę ulicy Kopernika. Umowa podpisana!
  Czytaj więcej
 • Bez kategorii
  Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na modernizację parku przy al. Niepodległości Gmina
  Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina
  Czytaj więcej
 • Dwumiasto “odpala” iluminację mostu
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie
  Czytaj więcej
Gmina

Parki po obu stronach Odry znów wypełni muzyka klasyczna

20 lipca 2022r.

Już w najbliższą niedzielę, 24 lipca o 11.00, koncertem ukraińskiej pianistki Anastazji Lukyanenko, we frankfurckim Parku am Anger, rozpoczniemy cykl 10 koncertów „Brzmienie lata – klasyka w parku”. Kolejną gwiazdą będzie słubiczanin Maciej Smoląg.

To kontynuacja ubiegłorocznego cyklu cieszącego się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców dwumiasta, podczas którego w parkach w Słubicach i Frankfurcie, odbywały się koncerty muzyki klasycznej.

Chopin na placu Bohaterów

Maciej Smoląg, tak jak przed rokiem zagra na placu Bohaterów. Tego utalentowanego pianisty będziemy mogli posłuchać w sobotę 30 lipca o 19.00. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W 2016 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach. Od najmłodszych lat koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Wiedniu, Moskwie, Brukseli i Stambule.

Słubickich akcentów podczas tegorocznego „Brzmienia lata” będzie więcej. 13 sierpnia, o 19.00, także na placu Bohaterów w Słubicach wystąpi trio Anne Steffens (sopran), Grzegorz Sobczak (baryton), Ralp h Zedl er (fortepian) (DE/PL). Wykonają znane arie z oper i operetek. Grzegorz Sobczak pochodzi ze Słubic. Tu rozpoczynał swoją przygodę z muzyką śpiewając w chórze Adoramus. Już podczas studiów występował w Operze Poznańskiej, Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Rostocku oraz Operze Nova w Bydgoszczy. Zdobył III nagrodę i nagrodę promocyjną na Konkursie Maritim w Timmendorfie, jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Młodych Śpiewaków Operowych w Kammeroper Schloss Reinsberg.

Anne Steffens prezentuje na scenie repertuar od baroku po muzykę współczesną. Współpraca z renomowanymi orkiestrami, takimi jak Orkiestra Filharmonii Państwowej Rheinland-Pfalz, Filharmonii Drezdeńskiej i Monachijska Orkiestra Radiowa, poprowadziła sopranistkę przez całe Niemcy, do Szwajcarii, a nawet Stambułu. Pianista Ralph Zedler przez wiele pracował w Meklemburskim Teatrze Państwowym w Schwerin jako solista i repetytor baletu. Od 2011 roku pracuje na niezależnej berlińskiej scenie offowej, głównie w Hauptstadtoper, najmniejszej berlińskiej operze.

Co jeszcze usłyszymy tego lata?

• 31 lipca 2022 r., 11:00, Park św. Gertrudy
Pełech & Horna Duo, duet gitarowy (PL)
Specjalizują się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, muzyki latynoamerykańskiej i hiszpańskiej oraz improwizacji jazzowych. W programie zespołu znajdują się znane kompozycje m.in. Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Pata Metheny’ego, Chicka Corei, Astora Piazzolli. Debiutancki album “Sambalanco” był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Wiosną 2022 r. zespół wydał swoją drugą płytę, którą nagrał wspólnie z gwiazdą pianistyki Leszkiem Możdżerem.

• 7 sierpnia 2022 r., 11:00, Park Lienau
face2face, duet akordeonowy (PL)
Dwóch wszechstronnych i kreatywnych muzyków: Paweł Janas i Bartosz Kołsut dzięki niezwykłej charyzmie scenicznej i bezgranicznej pasji przełamuje bariery między różnymi gatunkami i stylami muzycznymi, tworząc muzykę crossover. Ich talent i umiejętności są doceniane na wielu festiwalach na całym świecie. Muzycy zdobyli ponad 60 nagród, m.in. w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji.

• 13 sierpnia 2022 r., 16:00, Park Kleista
Koncert na placu zabaw (oferta specjalna dla dzieci)
Specjalny koncert dla najmłodszych, który odbędzie się na placu zabaw w parku. Muzycy zabiorą dzieci w podróż po krainie muzyki klasycznej, a następnie wspólnie będą bawić się w konstruowanie instrumentów i wspólne muzykowanie.

• 14 sierpnia 2022 r., 11:00, Park Kleista
Skrzypce i fortepian – Christian Seibert i Jung-Won Seibert-Oh (DE)
Jung Won Seibert-Oh jest m.in. laureatką I nagrody w konkursie Jungang Verlag dla młodzieży w Korei. Od 2007 roku jest zastępczynią koncertmistrza drugich skrzypiec Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie. Sukcesy konkursowe pianisty Christiana Seiberta, w tym na Międzynarodowym Konkursie im. Roberta Schumanna w Zwickau, utorowały mu drogę do intensywnej kariery koncertowej zarówno w kraju, jak i za granicą.

20 sierpnia 2022 r., 19:00, Park Lenné
Tubis Trio (PL)
Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym.

• 21 sierpnia 2022 r., 11:00, Park Lenné
Duet fortepianowy Shalamov (BG/RUS)
Ten niezwykły zespół to dwoje pianistów, muzyków i artystów, którzy działają w niezwykłej symbiozie – dwie osobowości, każda z własnymi pomysłami i wrażliwością, które odnajdują jedność w tworzeniu muzyki. Mimo młodego wieku, ich współpraca już przyniosła niezwykłe owoce. Jednym z ich największych sukcesów było zdobycie I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD w Monachium we wrześniu 2015 roku.

• 27 sierpnia 2022 r., 19:00, Park am Anger
Orkiestra Państwowa / Filharmonia Gorzowska (DE/PL)
Polsko-niemiecki projekt specjalny w ramach festiwalu. Dwie orkiestry spotkają się, by uczcić 90. urodziny kompozytora filmowego Johna Williamsa. Poza suitami do filmów “Harry Potter” i “Gwiezdne wojny” orkiestra festiwalowa zagra utwory Hansa Zimmera i Wojciecha Kilara.

Na zdjęciach: Grzegorz Sobczak i Maciej Smoląg. Zdjęcia pochodzą od organizatorów cyklu “Brzmienie lata”: frankfurckiej spółki miejskiej Messe und Veranstaltungs GmbH oraz Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Cykl koncertów muzyki klasycznej jest elementem Lata kulturalnego w Dwumieście.