• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Parki po obu stronach Odry wypełni latem muzyka klasyczna

16 lipca 2021r.

W niedzielę, 18 lipca o 11.00, zapraszamy do parku am Agner we Frankfurcie nad Odrą, gdzie zabrzmi Vivaldi. Utwory mistrza epoki baroku wykona Karłowicz Quartet, związany z filharmonią w Szczecinie.

Wstęp jest wolny, dostępność miejsc siedzących i poduszek jest ograniczona, ale można ze sobą przynieść koce. Gdyby się zdarzyło, że na plenerowy koncert nie pozwoli pogoda, wówczas odbędzie się on w Kościele Mariackim.

Kto lubi muzykę klasyczną będzie miał okazję posłuchać jej tego lata także w innych miejscach, po obu stronach Odry.

*  W niedzielę, 25 lipca o 11.00, w Ogrodzie botanicznym we Frankfurcie zabrzmi Tschaikowsky i Chopin. Wykonawcą będzie pianista Paweł Wakarecy

* W sobotę 31 lipca, o 19.00 na placu Bohaterów w Słubicach oraz w niedzielę 1 sierpnia o 11.00 na Wyspie Koziej we Frankfurcie wystąpi Maciej Smoląg, który zagra Chopina. Pochodzący ze Słubic 18-letni utalentowany pianista jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. w Wiedniu, Moskwie, Brukseli i Stambule. Towarzyszyć mu będą: kwartet smyczkowy Con Amabile Filharmonii Gorzowskiej, Daria Krzysztoń-Baran – I skrzypce, Yi Ding-Dana- II skrzypce, Paweł Gaca-altowka i Agnieszka Lasek – wiolonczela.

*W niedzielę 8 sierpnia o 11.00 w parku Lienau koncert Od Bacha do Piazzoli w wykonaniu Motion Trio. To obecnie najsłynniejszy zespół akordeonowy na świecie, założony przez Janusza Wojtarowicza, w którym grają także: Marcin Gałażyn i Paweł Baranek. W swoich aranżacjach łączą elementy jazzu, world music, rocka, muzyki klasycznej, a nawet współczesnej. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię.

To tylko kilka propozycji na najbliższy czas. Cykl koncertów Brzmienie Lata potrwa do 5 września. Cały program: https://www.ohnegrenzen.eu/pl/

Organizatorem cyklu jest dwumiasto Słubice-Frankfurt.